Euroleague’de Çift Maç Haftasının İlk Etabı Geride Kaldı

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonu Turkish Airlines Euroleague‘de çift maç haftasının (9-10) ilk etabı bu akşam oynanan maçlarla birlikte geride kaldı.

Barcelona ve Olympiakos arasında oynanması gereken maç, Yunanistan temsilcisinde yaşanan koronavirüs vakaları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

– Türk Takımları 2’de 0

Temsilcilerimizden Anadolu Efes, evinde konuk ettiği Bayern Münih’e son çeyrekte çift hanelerle önde olduğu maçta kaybederken, bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise İspanya’da TD Systems Baskonia karşısında kaybetti.

– İspanyollar 3’te 3

TD Systems Baskonia temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Real Madrid evinde Maccabi Playtika ve Valencia Basket de Panathinaikos karşısında kazanırken, Barcelona’nın pas geçtiği etapta İspanyollar 3’te 3 yapmış oldu.

– Zalgiris düşüşe geçti

Sezona 4’te 4 yaparak başlayan Zalgiris Kaunas, evinde konuk ettiği CSKA Moskova’ya da kaybetti ve üst üste 3. mağlubiyetini aldı. Martin Schiller’in öğrencileri, aynı zamanda son 5 maçta 4 yenilgi almış oldu.

Toplu Sonuçlar

Zenit Saint Petersburg:83 Khimki Moskova:88
Anadolu Efes:71 Bayern Münih:74
Zalgiris Kaunas:78 CSKA Moskova:87
TD Systems Baskonia:86 Fenerbahçe Beko:68
Valencia Basket:95 Panathinaikos:83
Real Madrid:79 Maccabi Playtika:63
Alba Berlin:76 Asvel Villeurbanne:75
Olimpia Milano:79 Kızılyıldız:87

İkinci Etabın Maç Programı

19.11.2020

20:00 Khimki Moskova-Anadolu Efes
22:30 TD Systems Baskonia-Panathinaikos
22:30 Bayern Münih-CSKA Moskova

20.11.2020

22:00 Alba Berlin-Zenit Saint Petersburg
22:45 Asvel Villeurbanne-Olympiakos
22:45 Olimpia Milano-Zalgiris Kaunas
23:00 Barcelona-Kızılyıldız
23:00 Real Madrid-Fenerbahçe Beko
23:00 Valencia Basket-Maccabi Playtika

Puan Durumu

1. Barcelona 7-1
2. Bayern Münih 7-2
3. CSKA Moskova 6-3
4. Olympiakos 5-3
5. Valencia Basket 5-3
6. Real Madrid 5-4
7. Zalgiris Kaunas 5-4
8. Anadolu Efes 4-4
9. Fenerbahçe Beko 4-5
10. Kızılyıldız 4-5
11. Zenit Saint Petersburg 3-2
12. Olimpia Milano 3-3
13. TD Systems Baskonia 3-4
14. Maccabi Playtika 3-6
15. Panathinaikos 2-5
16. Alba Berlin 2-5
17. Khimki Moskova 2-6
18. Asvel Villeurbanne 1-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir