Euroleague’de Ocak Ayının MVP’si Jan Vesely

Euroleague’de ocak ayının en değerli oyuncusu Fenerbahçe Beko’nun yıldızı Jan Vesely seçildi.

Euroleague’in en önemli yıldızlarından biri ve aynı zamanda Fenerbahçe Beko’nun ocak ayında yaptığı muhteşem çıkışın mimarlarından olan Jan Vesely, ocak ayının en iyisi olarak belirlendi.

Fenerbahçe Beko, ocak ayına 13. sırada girmişti. Temsilcimiz, bu süreçte altı galibiyet elde etti ve bunların yarısına deplasmanda ulaştı. Jan vesely, bu süreçte iki sayılık atışlarda 42/57 isabet yüzdesine erişti ve serbest atışlarda da 12’de 12 yaptı. Jan, ocak ayında 23.2 verimlilik puanı ortalaması tutturarak, bu alanda Euroleague’in en iyisi oldu.

Jan Vesely, 10 yıllık Euroleague kariyerinde, ayın MVP’si ödülünü üçüncü kez kazanıyor. Jan, aynı zamanda bu ödülü en son kazanan (Aralık 2018) Fenerbahçe oyuncusuydu. Jan Vesely dışında, bir diğer oyuncu Nando De Colo da bu ödülü üç kez kazanma onuruna erişmişti.

Jan Vesely, ocak ayında oynadığı ilk maçta Kızılyıldız’a karşı 10 sayı, 6 ribaund, 2 top çalma istatistikleri üretti ve Fenerbahçe Beko bu maçı 71-73 kazandı. Vesely, daha sonra Baskonia’ya karşı 17 sayı, 4 ribaund ve 4 asist üretti. Temsilcimiz, İspanyol rakibini 96-76 ile geçti. Vesely, iyi performansını Panathinaikos mücadelesinde de sürdürdü ve karşılaşmayı 12 sayı, 7 ribaund, 1 asist ile noktaladı. Fenerbahçe Beko, bu karşılaşmadan da 100-74 galip ayrıldı.

Çek yıldız, ocak ayındaki en özel performanslarından birine CSKA Moskova deplasmanında imza attı. Fenerbahçe Beko’nun, lig lideri rakibine karşı deplasmanda 83-89 kazandığı maçta Jan Vesely, 24 sayı, 6 ribaund, 3 asist, 2 blok ve 1 top çalmayla 32 verimlilik puanına erişti. Jan, ocak ayındaki bir diğer mücadele olan Maccabi karşılaşmasına da imzasını attı ve temsilcimizin 82-75 kazandığı karşılaşmada 18 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 1 top çalma ve 29 verimlilik puanıyla yıldızlaştı. Jan, son olarak Khimki Moskova deplasmanında 76-107 kazandığımız karşılaşmada şut kaçırmadan 15 sayı, 4 ribaund, 4 asist, 2 top çalma, 1 blok ve 27 verimlilik puanı üretti.

Bu harika performansla birlikte Jan Vesely, ocak ayında Euroleague’de 16.0 sayı, 5.5 ribaund, 2.8 asist ve 1.4 top çalma istatistiklerine ulaştı. Jan, bu süreçte iki sayılık atışlarda %73.6 isabet oranı tutturdu ve faul çizgisinde de %100 ile oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir