Fenerbahçe Beko Ataşehir’de Taraftarını Üzdü

Turkish Airlines Euroleague‘in 9. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Olimpia Milano karşısında 68-43’lük skorla kaybetti.

Fenerbahçe Beko bu sonuçla 3-6’ya gerilerken, Olimpia Milano ise 8-1 oldu.

Ülker Arena’yı dolduran yaklaşık 10.000 kişi önünde maça hiç beklemediği bir başlangıç yapan Fenerbahçe, sonrasında toparlayamadı ve taraftarını büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Maça hücumda inanılmaz kötü başlayan Fenerbahçe, rakibinin yüzdeli şutlarına da engel olamazken, bu bölümde çift hanelerle geriye düşmekten kurtulamadı. İlk çeyrekte sadece 3 sayı bulabilen temsilcimiz, potasında ise 22 sayı gördü. Şehmus Hazer’in getirdiği enerjiyle biraz olsun kıpırdanmaya başlayan Fenerbahçe, ikinci çeyrekte daha iyi savunma ve ilk bölüme göre de daha iyi hücum etti ve soyunma odasına gidilirken 37-20’yle farkı 17’ye çekti.

Üçüncü çeyreğe de felaket başlayan Fenerbahçe, ilk 3 dakika geride kalırken farkın 26’ya çıkmasına da engel olamadı. Temsilcimiz, hücumda yine çok kötü tercihler yaptı. Çeyreğin son 5 dakikasına Milano 51-27 önde girdi. Temsilcimiz, final periyoduna girilirken 62-29’la hiç beklemediği bir farka yakalandı. Son çeyrekte Şehmus Hazer, tribünlerden alkış alan tek oyuncu olurken, hırsı ve isteğiyle takdir topladı.

Fenerbahçe‘de Jan Vesely 9 sayı-6 ribaunt, Şehmus Hazer 9 sayı-3 asist, Pierria Henry 12 sayı-2 ribaunt ve Marko Guduric 3 sayıyla maçı tamamladı.

Milano‘da Luigi Datome 11 sayı-2 ribaunt, Nicolo Melli 6 sayı-6 ribaunt-6 top çalma, Devon Hall 9 sayı-3 asist, Shavon Shields 13 sayı-4 asist ve Kostas Mitoglou 9 sayı-6 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 3-22
2. Periyot: 17-15
3. Periyot: 9-25
4. Periyot: 14-6

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir