Fenerbahçe Beko Olympiakos Karşısında İlk Maçı Kaybetti

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu Olympiakos karşısında 79-68’lik skorla kaybetti.

Serinin ikinci maçı yine Atina’da, üçüncü ve olası dördüncü karşılaşmalar İstanbul’da, gerekmesi halinde beşinci mücadele ise Olympiakos’un ev sahipliğinde oynanacak.

Maça iyi bir planla başlayan Fenerbahçe, üçüncü çeyrekte kontrolünü kaybetti ve ardından rakibinin rüzgarını kesemedi.

Nigel Hayes’le maça iyi başlayan temsilcimiz, Thomas Walkup liderliğinde 8-0’lık seri yakalayan rakibine engel olamadı ve 4:49’da gelen TV molasına 12-7 geride girdi. Çeyreğin sonunu iyi getiren Fenerbahçe, skorda üstünlüğü eline aldı.

İkinci çeyrekte savunmada direncini yukarı çeken Olympiakos karşısında yine de geri adım atmayan Fenerbahçe, özellikle Marko Guduric ve Dyshawn Pierre ikilisiyle kritik isabetler buldu. Bu devrede üstünlük yine el değiştirirken, temsilcimiz soyunma odasına 37-35 geride gitti.

Üçüncü çeyreğe farklı bir başlangıç yapan ev sahibi, bu bölümde oyunun kontrolünü tamamen eline aldı ve taraftarının da desteğiyle farkı çift hanelere çıkardı. Temsilcimiz, son çeyreğe 63-51’le girdi ve 12 sayı geriye düştü.

Final periyoduna daha hareketli giren Fenerbahçe, ilk 2 dakika geride kalırken 63-58’le farkı 5’e çekti ve Olympiakos’un molası geldi. Maçın 5 dakikalık bölümüne girilirken 70-58’le fark yeniden çift hanelere çıktı. Kalan sürede istediği dönüşü bir türlü yapamayan temsilcimiz, ilk maçı kaybetti ve seride 1-0 geriye düştü.

Olympiakos’ta Isaiah Canaan 18 sayıyla maçı tamamlarken, Sasha Vezenkov 19 sayı-6 ribaunt, Shaq McKissic 11 sayı-1 ribaunt, Thomas Walkup 7 sayı-4 asist, Moustapha Fall 9 sayı-5 ribaunt ve Kostas Sloukas 5 sayı-2 asist yaptı.

Fenerbahçe Beko’da Johnathan Motley 15 sayı-7 ribaunt, Dyshawn Pierre 13 sayı-4 ribaunt, Nigel Hayes 11 sayı-4 ribaunt, Marko Guduric 12 sayı-6 asist, Nick Calathes 7 sayı-2 asist, Carsen Edwards 6 sayı ve ve Tonye Jekiri 4 sayıyla oynadı.

1. Periyot: 19-21
2. Periyot: 18-14
3. Periyot: 26-16
4. Periyot: 16-17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir