Fenerbahçe Önce Hakemlere Sonra Nemanja Nedovic’e Takıldı

Turkish Airlines Euroleague‘in 5. haftasında deplasmanda Panathinaikos‘a konuk olan temsilcimiz Fenerbahçe Beko maçı 82-68’lik skorla kaybetti.

Panathinaikos bu sonuçla 2-2’lik dereceye gelirken, Fenerbahçe Beko ise 2-3’e geriledi.

Maç genelinde hakemlerin çaldığı ya da çalmadığı birçok düdük sonuca dolaylı olarak etki ederken, Igor Kokoskov da henüz ikinci çeyrekte oyundan ihraç edildi ve sarı-lacivertliler mücadelenin büyük bölümünü Sırp koç olmadan oynamak zorunda kaldı.

Nemanja Nedovic, maç boyunca gösterdiği performansla takımına hayat veren isim oldu.

Maça hücumda tutuk başlayan Fenerbahçe, rakibinin bu bölümde hızını istediği gibi kesemedi ve ev sahi ekip ilk çeyrekte skorda üstünlüğü eline aldı. İkinci çeyrekte özellikle Nando De Colo’ya yapılan faullere çıkmayan düdükler koç Igor Kokoskov’u adeta çileden çıkardı. Sırp koç, aldığı çift teknik faul nedeniyle oyundan ihraç edilirken, Fenerbahçe soyunma odasına da 37-30’yla geride gitti.

Ahmet Düverioğlu’nun öne çıkmasıyla üçüncü çeyreğe iyi başlayan temsilcimiz, ilk 4 dakika geride kalırken 43-43’le skoru eşitledi. Üç sayı çizgisinden bulduğu kritik basketlerle hayat bulan ev sahibi ekip, çeyreğin sonlarına doğru kontrolü yeniden eline aldı ve 54-45’le 9 sayılık fark yakaladı. Final periyoduna girilirken Fenerbahçe 62-56’yla farkı 6’ya çekti.

Son çeyrekte avantajını koruyan ev sahibi ekip, farkı da çift hanelere çıkardı ve maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Panathinaikos‘ta Nemanja Nedovic 28 sayıyla maçı tamamlarken, Keifer Sykes 11 sayı-5 asist, George Papagiannis 8 sayı-7 ribaunt, Howard Sant-Roos 6 sayı-4 ribaunt, Marcus Foster 6 sayı ve Zach Auguste 9 sayı-4 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe‘de Lorenzo Brown 17 sayı-6 asist, Ahmet Düverioğlu 15 sayı-2 ribaunt, Dyshawn Pierre 5 sayı-4 asist, Melih Mahmutoğlu 6 sayı-1 ribaunt, Edgaras Ulanovas 6 sayı-3 asist, Jarell Eddie 6 sayı-1 ribaunt ve Nando De Colo 5 sayı-3 asist yaptı.

  1. Periyot: 22-13
  2. Periyot: 15-17
  3. Periyot: 25-26
  4. Periyot: 20-12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.