FIBA ve Euroleague Yine Fikstür Kriziyle Karşı Karşıya

Euroleague’in 14 Temmuz’da açıkladığı normal sezon takvimi FIBA Dünya Kupası‘nda yer almak isteyen milli takımların elemelerdeki kritik maçlarıyla çakışıyor.

FIBA, milli takım takvimini daha önceden açıkladığını ve Euroleague’in buna rağmen kasıtlı olarak fikstürü sıkıştırdığını savunuyor. Euroleague ise geçmişte maç takviminin robot sistemle yapıldığını açıklamıştı.

Yeni takvimde Almanya 10 Kasım’da Finlandiya’yı konuk ederken, Euroleague bir Alman derbisi Alba Berlin-Bayern Münih maçını planladı, Yunanistan Letonya’yı ağırlarken, aynı gün Olympiakos Partizan’ı, Panathinaikos ise ertesi gün Baskonia’yı ağırlıyor.

Türkiye için ise milli takım 10 Kasım’da Belçika’yı ağırlarken, Anadolu Efes aynı tarihte Madrid’de oynuyor, Fenerbahçe Beko ise ertesi gün Kızılyıldız’ı konuk ediyor.

11 Kasım’da Litvanya-Fransa ve İtalya-İspanya’nın maçı varken, Euroleague programında 10 Kasım’da Asvel–Zalgiris, Maccabi Playtika-Barcelona, Real Madrid–Anadolu Efes ve 11 Kasım’da Valenciya–Monaco ve Olimpia Milano–Virtus Bologna, Panathinaikos–Baskonia maçlarını içeren takvim yayınlandı.

Çekya-Fransa milli takımlarının karşılaşacağı 23 Şubat’ın ertesi gününde Fransız takımlarından Asvel Anadolu Efes’le içeride, Monaco ise Barcelona’yla deplasmanda karşılaşıyor. Litvanya-Macaristan, İtalya-Ukrayna ve İzlanda-İspanya milli maçlarına karşılık olarak ise Euroleague takviminde Zalgiris Kaunas-Real Madrid, Milano–Panathinaikos, Valencia–Olympiakos, Bologna–Baskonia ve Barcelona–Monaco maçlarını açıkladı.

24 Şubat’ta Türkiye Letonya’yı ağırlayacakken, Euroleague aynı güne Anadolu Efes–Asvel, bir gün önceye ise Partizan–Fenerbahçe Beko maçını takvimine ekledi. Aynı günde oynanacak Yunanistan–Sırbistan maçına karşılık olarak ise Valencia–Olimpiakos ve Kızılyıldız–Alba Berlin maçları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir