Geniş Kadroda Kutay Güneş’in Olmaması Tepki Çekti

Bu yaz düzenlenecek şampiyonalar öncesi U19 Genç ve U20 Ümit Erkek Milli Takımı kadrosu açıklanırken özellikle bir ismin kadroda olmaması büyük tepki çekti.

TED Ankara Kolejliler forması altında BGL’de harika bir sezon geçiren ve MVP performansıyla oynayan 2004 doğumlu guard Kutay Güneş, açıklanan geniş kadroda yer almadı. Kadroda Kutay’ı göremeyenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bu sezon BGL’de 18 maça çıkan Kutay, 22.6 sayı-7.6 asist-7.1 ribaunt-2.5 top çalma ve 21.0 verimlilik puanı yakalamıştı. Ligin sayı kralı olan genç oyuncu, birçok kategoride zirveyi zorlayan istatistikler yapmıştı.

– TBL’de rotasyona girdi

Genç oyuncu, özellikle son haftalarda TBL kadrosunda da rotasyona dahil olmuş ve aldığı süreleri verimli kullanmasıyla dikkat çekmişti. Ancak buna rağmen Kutay’ın bu performansı, milli takım yetkilileri hariç, herkesin dikkatini çekmiş diye yorumlandı.

– Adalet bunun neresinde

BGL’de sezonun en dominant guard performansına imza atmasına ve TBL’de de süre almasına rağmen, Kutay’ın geniş kadroya çağrılmaması ‘adalet’ duygusunu da bir kez daha zedeledi.

– Neye göre seçilmedi

Şimdi herkesin kafasında merak ettiği bir soru var. Kutay Güneş, hangi kriterlere ve neye göre kadroya seçilmedi? Kadro seçicileri, bu konu hakkında herhangi bir bilgilendirme yapar mı, bilinmez. Ancak Kutay ve onun konumunda olan gençlerin yaşadığı haksızlık, sisteme olan inancın kaybolmasına neden oluyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir