Gergin Maçta A Milliler Yunanistan’a Mağlup Oldu

Akropolis Turnuvası‘nın son gününde ev sahibi Yunanistan‘la karşı karşıya gelen A Milli Takımımız maçtan 89-80’lik skorla mağlup ayrıldı.

Ev sahibinde Giannis Antetokounmpo sakatlığı nedeniyle koç Dimitris Itoudis tarafından riske edilmedi. Maç genelinde zaman zaman tansiyon epey yükseldi.

Maça harika bir giriş yapan Yunanistan, taraftarının da desteğiyle ilk dakikaları domine ederken, millilerimiz çeyreğin ortalarına doğru biraz olsun toparlandı. Furkan Korkmaz’ın özel performansıyla oyuna ortak olan millilerimiz, zaman zaman skorda üstünlüğü eline alırken, soyunma odasına da 43-42’yle girdi.

Ergin Ataman, üçüncü çeyreğin bitimine 4:13 kala ikinci teknik faulü alarak oyundan ihraç edilirken, uzun süre benchte oturmaya devam etti ve ortalık biraz gerildi. Dimitris Itoudis, Ataman’ın yanına gelerek konuştu ve tecrübeli koç benchten ayrılarak pota arkasında koltuğa geçti.

Milliler, gergin geçen üçüncü çeyreğin sonunda 69-63’lük üstünlük yalaladı. Maçın son 5 dakikasına ev sahibi 77-74’le önde girdi. Kalan sürede kontrolü elibde tutan Yunanistan, zorlu maçtan galibiyetle ayrıldı ve A Milliler’e geçit vermedi.

A Milliler’de Furkan Korkmaz 22, Cedi Osman 17, Alperen Şengün ve Şehmus Hazer 10’ar sayıyla oynadı. Yunanistan’da ise Kostas Antetokounmpo 19 sayı kaydetti.

1. Periyot: 22-15
2. Periyot: 20-28
3. Periyot: 21-26
4. Periyot: 26-11

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir