Goran Bjedov: Marko Guduric İnanılmaz Bir Oyuncu

Turkish Airlines Euroleague‘in 22. haftasında evinde konuk ettiği Zalgiris Kaunas‘ı 17 sayı geriden gelerek 73-67 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da yardımcı antrenör Goran Bjedov ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Bjedov, Guduric’in performansına da övgüler yağdırdı ve şunları söyledi:

”17 sayı geriye düştükten sonra aldığımız molanın ardından savunmamız bambaşkaydı. Birkaç üçlük bulduk. Ama geri dönüşü başlatan nokta savunmamızdı. Harika bir efor ve yürek sergiledik. Pes etmedik. Çok yorgunuz, enerjimiz kalmadı ama bu akşam herkes her şeyini verdi. Marko Guduric inanılmaz bir oyuncu. Bu yüzden burada. Bu akşam ikinci yarıdaki performansı bizi şaşırtmadı. Bazı sakatlık problemleri yaşadı ama umarım artık bunlar geride kaldı ve bildiğimiz gibi oynamaya devam eder.”

Guduric ise kariyerinin en önemli maçlarından birini oynadığını vurgularken, duygularını böyle ifade etti:

”İkinci yarıda enerjimiz değişti ve kazanmayı çok istedik. Bu kariyerimdeki en önemli maçlardan birisiydi. En güzel galibiyetlerden birisiydi. Çok mutluyum ve bu takımla gurur duyuyorum. Yaşadığımız problemleri, korona vakalarını, sakatlıkları ve üçüncü çeyrekte 17 sayı geriye düşündüğümüzde bu inanılmaz. Bu takımla inanılmaz gurur duyuyorum. Henry bütün hafta idman bile yapamadı. Sadece bu sabah şut idmanına katıldı. Muhteşem bir oyuncu grubuna sahibiz. Kazanmayı çok istedik. Bu takımın şu anda lideri olmam gerektiğini biliyorum. Bu akşam bunu yapmaya çalıştım ve işe de yaradı.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir