Hakemler CSKA’yı Üzmedi Fenerbahçe Erken Veda Etti

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi üçüncü maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği CSKA Moskova karşısında 85-68’lik skorla kaybetti.

CSKA Moskova, seriyi 3-0’la sonlandırarak adını Final Four’a yazdıran ilk takım oldu.

Özellikle üçüncü çeyrekte hakemlerin Fenerbahçe aleyhine çaldığı düdükler, temsilcimizin dengesini tamamen bozdu ve maçta bu noktada adeta koptu.

Jan Vesely’nin dönüşüyle birlikte maça oldukça istekli başlayan Fenerbahçe Beko, ilk dakikalarda oyunun kontrolünü eline alırken, 12-0’lık seri yakaladı. Çeyreğin son bölümde toparlanmaya başlayan CSKA Moskova, farkı tek hanelere çekerken, temsilcimiz ilk bölümde 7 sayılık avantaj elde etti.

İkinci çeyreğe hücumda tutuk başlayan temsilcimiz, Dyshawn Pierre’in enerjisi ve Nando De Colo’nun skora verdiği katkıyla devrenin bitimine 6 dakika kala 33-23’le farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Hakemlerin özellikle bu bölümde çaldıkları düdükler ise salonda bulunan az sayıdaki seyirciden tepki toplmaya başladı.

Will Clyburn’le önemli bir seri yakalayan konuk ekip, skorda da üstünlüğü eline alırken, soyunma odasına gidilirken temsilcimiz 44-39’la geriye düştü.

Soyunma odasından 11-0’lık seriyle dönen CSKA, farkı da ilk 2 dakika geride kalırken 16’ya kadar çıkardı. Hakemlerin bu bölümde çaldığı düdüklerde maçın kontrolden çıkmasına neden olurken, tansiyon da epey yükseldi. Hakemlerin maça doğrudan etkisiyle Fenerbahçe tamamen oyundan düşerken, son çeyreğe de 71-50’lik skorla geride girdi.

Son çeyrek ise tamamen formaliteye döndü.

Fenerbahçe Beko‘da Nando De Colo 22 sayı-3 asist, Marko Guduric 10 sayı-3 ribaunt, Jan Vesely 8 sayı-3 ribaunt, Dyshawn Pierre 6 sayı-5 ribaunt, Tarık Biberovic 7 sayı-7 ribaunt ve Kyle O’Quinn 4 sayı-3 ribaunt yaptı.

CSKA Moskova‘da Will Clyburn 34 sayı-7 ribaunt, Gabriel Lundberg 22 sayı-7 ribaunt, Johannes Voigtmann 11 sayı-6 ribaunt, Darrun Hilliard 7 sayı-4 asist ve Tornike Shengelia 6 sayı-4 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 24-17
2. Periyot: 15-27
3. Periyot: 11-27
4. Periyot: 18-14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir