Hakemler Etki Etti Fenerbahçe Yunanistan’da Kaybetti

Turkish Airlines Euroleague‘in ikinci haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda konuk olduğu Panathinaikos karşısında 91-87’lik skorla kaybetti.

Bu sonuçla her iki takımın da derecesi 1-1 oldu.

Maçın son saniyelerinde hakemlerin çaldığı düdükler geceye damgasını vururken, Fenerbahçe elindeki maçı Panathinaikos’a verdi ve Euroleague’deki ilk mağlubiyetini aldı.

Pierria Henry’nin skorer oyunuyla maça iyi başlayan Fenerbahçe, Jan Vesely ve Marko Guduric’in de katkısıyla kontrolü zaman zaman eline alırken, ev sahibi ekip bu bölümde yine de skordan kopmadı. İkinci çeyrekte Nando De Colo sahneye çıkarken, Fenerbahçe farkı açacağı sekanslar yakaladı ama bunu iyi değerlendiremedi. Temsilcimiz, soyunma odasına 46-45’le önde gitti.

Fenerbahçe, soyunma odası dönüşü yine farkı açabileceği bölümler yakaladı ama basit hatalar buna engel oldu. Çeyreğin sonuna doğru hücumda adeta krize giren temsilcimizde, Achille Polonara devreye girdi ve bulduğu üçlükle Fenerbahçe final periyoduna 67-64’le girdi. Final periyodunda da skoru bir türlü istediği noktaya çekemeyen Fenerbahçe, buna rağmen son 5 dakikaya 76-75’le önde girdi. Ev sahibi, son 3 dakikaya girilirken 82-79’la skorda öne geçti. Bitime 2 dakika kala Vesely’nin basketiyle temsilcimiz 83-82’yle üstünlüğü eline aldı. Dyshawn Pierre ve Jan Vesely ikilisiyle 6-0’lık seri yakalayan Fenerbahçe, bitime 1 dakika kala skoru 85-82 yaptı ve Pao’nun molası geldi.

Son saniyelerinde büyük bir hakem skandalı yaşanırken, maç adeta çalınan tuhaf düdüklerle Fenerbahçe’den alındı ve Panathinaikos’a verildi.

Panathinaikos‘ta Nemanja Nedovic 20 sayı-3 asist yaparken, Ioannis Papapetrou 14 sayı-5 ribaunt, Daryl Macon 13 sayı-4 asist ve Jehyve Floyd 8 sayı-2 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe‘de Nando De Colo 16 sayı-3 asist, Jan Vesely 18 sayı-10 ribaunt, Pierria Henry 12 sayı-2 asist, Devin Booker 14 sayı-7 ribaunt, Marko Guduric 8 sayı-5 asist, Achille Polonara 9 sayı-2 ribaunt ve Dyshawn Pierre 10 sayı-3 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 20-21
2. Periyot: 25-25
3. Periyot: 19-21
4. Periyot: 27-20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir