Happy Casa Brindisi İkram Etti Tofaş Geri Çevirdi

Basketbol Şampiyonlar Ligi playoff turu I Grubu’nda yer alan temsilcimiz Tofaş deplasmanda konuk olduğu İtalya‘nın Happy Casa Brindisi takımı karşısında 77-75’lik skorla kaybetti.

Frank Vitucci yönetiminde Happy Casa Brindisi bu sonuçla üçüncü maçındaki ikinci galibiyetini alırken, Hakan Demir’in Tofaş’ı ise üçüncü maçındaki üçüncü mağlubiyetini yaşadı.

Maçın son bölümünde inanılmaz hatalar yapan Brindisi, adeta maçı temsilcimize ikram edecek noktaya getirdi ama Tofaş mola dönüşleri bu ikramları kötü setlerle geri çevirdi.

Ev sahibi ekip, maça iyi başlayan taraf olurken özellikle ilk çeyrekte hücumda istediği ritmi buldu ve bu bölümü 7 sayılık avantajla geçti. İkinci çeyrekle birlikte oyunda dengeyi kurmayı başaran Tofaş, soyunma odasına gidilirken 38-38’le eşitliği yakaladı.

Soyunma odasından çok iyi dönüş yapan Brindisi, hem içeriden hem dışarıdan cezayı keserken, farkı da bir anda çift hanelere çıkardı. Ev sahibi ekip, son çeyreğe de 65-54’lük avantajla girdi. Son çeyrekte Tofaş’ın dönüş çabaları yeterli olmazken, ev sahibi ekip evinde istediği sonucu aldı ve rakibinin de umutlarını büyük ölçüde tüketti.

Happy Casa Brindisi‘de Josh Bostic 21 sayı-4 ribaunt, Darius Thompson 11 sayı-3 asist, Derek Willis 13 sayı-5 ribaunt ve Nick Perkins 16 sayı-13 ribaunt yaptı.

Tofaş‘ta Tarik Phillip 20 sayı-7 ribaunt, Semaj Christon 15 sayı-7 ribaunt, Tomislav Zubcic 19 sayı-9 ribaunt ve Jeremy Simmons 8 sayı-6 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 22-15
2. Periyot: 16-23
3. Periyot: 27-16
4. Periyot: 12-21

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir