İbrahim Kutluay: Federasyonun Yaptığı Doğru Bir Şey Yok!

Türk basketbolunun efsane oyuncuları arasında yer alan İbrahim Kutluay son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu‘na çok sert eleştirilerde bulundu.

TBF’nin milli takım üzerindeki tutumunu eleştiren Kutluay, yaşanan değişimlerin gösterilen tavır nedeniyle hiç şık olmadığını ve bunun da artık alışkanlık haline geldiğini vurguladı.

İbrahim Kutluay, katıldığı bir programda laflarını hiç esirgemedi ve mesajlarını da net verdi.

Kutluay, konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

”Bu federasyon neyi doğru yapıyor ki zaten… Yaptığı doğru bir şey var mı? Ben göremiyorum. Koç değişiklikleri de, Ergin Ataman’dan başlıyor, Ufuk Sarıca’yla devam ediyor. Bütün değişikliklerde tarz ve davranış felaket. Beraber çalışılan koçlara yapılan saygısızlıklar, Ufuk’a yapılan, Orhun’a yapılan… Daha önce de Ergin Ataman’ın başına gelmişti.”

”Beraber çalışmak isterken gösterilen iyi niyet ve çaba, ayrılırken hiç gösterilmedi. Farklı insanlar gönderildi. Daha önce federasyon başkanı ya da daha yetkili kişiler gidip çay, kahve içiyorlar. İşler iyi gitmediğinde ise başkalarını gönderip vedalaşıyorlar. Bunlar hoş şeyler değil.”

”Bunlar sporun içinde olan şeyler ama Ufuk’la başlayan, o değişimdeki yanlışlar halen devam ediyor. Orhun Ene başarılı ya da başarısız ama tarz bu olmamalı. Ergin Ataman çok başarılı bir koç buna bir lafım yok. Özellikle milli takım gibi bir yerde istikrar sağlanmmalı. 1.5 senede bir koç değişiyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir