Igor Kokoskov: Bizim İçin Takım Olarak Bir Meydan Okuma Olacak

Turkish Airlines Euroleague‘in 15. haftasında deplasmanda Zalgiris Kaunas‘a konuk olacak Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Tarık Biberovic açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, “Zalgiris, kendi evinde çok özgüvenli oynuyor ve seyircisiz olsalar bile bunu başarabiliyorlar. Son olarak Baskonia’yı, çok iyi bir oyunla mağlup ettiler. Bence koç Schiller, takımının performansında önemli pay sahibi. Sert oynuyorlar. Nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar ve takım performansı ortaya koyuyorlar. Bu takımı yenmek için biz de ekip olarak mücadele etmeli ve tüm oyuncularımızla iyi bir karşılaşma ortaya koymalıyız. Çünkü Zalgiris tek bir oyuncudan ibaret değil. Birlikte oynamayı bilen 12 oyuncudan bahsediyoruz. Bu nedenle bizim için takım olarak bir meydan okuma olacak.” dedi.

Biberovic ise maçla ilgili olarak, “Bizim için çok zorlu ve önemli bir karşılaşma olacak. Çok iyi bir rakiple karşılaşacağız. Oldukça iyi basketbol oynuyorlar. Konsantre olacak ve maça yüksek enerjiyle başlayacağız. Hedefimiz, bu enerjiyi karşılaşmanın sonuna dek taşımak olacak.” ifadelerini kullandı.

17 Aralık Perşembe günü TSİ 21.00’da Zalgirio Arena’da oynanacak mücadele beIN Sports 3’ten canlı yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir