Igor Kokoskov: Bu Galibiyet Oyuncularımın Eseri

Turkish Airlines Euroleague‘in 25. haftasında evinde konuk ettiği Alba Berlin‘i 89-84’lük skorla geçerek üst üste 10. galibiyetini alan Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Nando De Colo ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”Çok sağlam oynayan bir takıma karşı mücadele ettik. Çok zor maçtı. Çok hata yaptık. Hatalarımızdan uzun bir film olurdu. Daha akıllı olmalıydık. Tüm maç boyunca geçiş hücumu bizim aşilimiz oldu. Çok daha iyi olmalıydık, birbirimizle diyalog halinde olmalıydık, geriye koşarken daha iyi savunma yapmalıydık. Ancak maçı kazandığımız için mutluyuz. Bu galibiyet oyuncularımın eseri. Bu maçtan ders çıkartmamız gereken çok şey var çünkü çok hata yaptık. Takımca çok iyi bir efor sarf ettik. Çok iyi bir takıma sahibiz. Herkes birbiri için kendini feda etmeye hazır. Maç ne gerektiriyorsa oyuncularım onu yapmak için savaşıyor. Sonuçta burası Euroleague. Dünyanın en iyi 2. ligi. Bu ligde oynayabilmek için herkesin birbiri için fedakarlık yapması ve görevini kabul etmesi gerekiyor. Biz maç maç devam ediyoruz. Hatta pozisyon pozisyon devam ediyoruz. Galibiyet serimiz hakkında medya ve taraftarlar tabii ki konuşabilir. Ancak biz basketbola odaklanmış durumdayız.” dedi.

De Colo, maçla ilgili olarak, ”Euroleague’de her maç çok zor oluyor. Kazanmanın zor olduğunu biliyoruz. Biz takım olarak her maça odaklanmaya çalışıyoruz. Maçtan önce Alba’nın ne kadar iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Bana göre Euroleague’de en iyi basketbol oynayan takım onlar. Topu çok iyi dolaştırıyorlar, birlikte oynuyorlar. Biz planımıza sadık kalmaya ve birlikte oynamaya çalıştık. Sonunda da kazandık. Biz adım adım gidiyoruz. Hedefimiz daha ileriye gitmek. Ama dediğim gibi maç maç odaklanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Pierre ise açıklamasında, ”Takımımın galibiyetine katkı yapabildiğim için çok mutluyum. Bugün çok iyi iş çıkarttık. Maçın sonuna kadar enerjimizi koruduk ve galibiyete ulaştık. Her zaman sıkı çalışmalıyız. İyi bir takıma karşı oynadık ve playoff yolunda bir galibiyet daha aldığımız için mutluyum. Maç maç gitmeye çalışıyoruz. Çok uzun vadeli düşünmemeye çalışıyoruz. Şu ana kadar iyi iş çıkarttık ve buna devam ettirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir