Igor Kokoskov: Bu Akşam Tek Sorumlu Benim!

Turkish Airlines Euroleague‘in dördüncü haftasında evinde Bayern Münih‘e 75-71’lik skorla kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

İlk devreyi 20 sayı önde kapattıktan sonra gelen kayıp nedeniyle bütün sorumluluğu aldığını söyleyen Kokoskov, oyuncularının arkasında olduğunu vurguladı ve önemli mesajlar verdi.

Kokoskov açıklamasında, ”Özellikle ikinci yarıdaki performansımızdan ötürü çok üzgünüm. İki farklı görüntü vardı. İlk yarı gerçek yüzümüzdü ama ikinci yarıda tamamen kaybolduk. Hem hücumda hem savunmada çok iyiydik ama bir anda enerjimizi kaybettik. Benim güçlü bir inancım vardır, 20 sayı öndeyken kaybediyorsanız sorumluluk tamamen koçundur ve ben bütün sorumluluğu alıyorum. Takımımın arkasındayım. Kazanmak kadar kaybetmek de var. Bu akşam çok kötü hissediyoruz. Hepimiz Fenerbahçe için yürekten bir şekilde elimizden geleni yapıyoruz. Kazanmanın ve kaybetmenin mantıklı açıklaması vardır. Bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor. Çok uzun bir sezon var önümüzde, bundan ders almamız gerekiyor.” dedi.

Sırp koç, ”İkinci devrede daha kararlı olmamız gerekiyordu. Neredeyse hiç hücum yapmadık. Yorgunduk, ben koç olarak asla oyuncularımı işaret etmem ve onları suçlamam. Çözüm bulması gereken bendim. Yeterli savunma yapamadık, fiziksel olarak yetersizdik. Yeterince sert olamadık, daha sert olmamız gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

Jan Vesely’nin sahada her şeyini vererek oynamasıyla ilgili olarak ise Kokoskov, ”Ben, oyuncularımı her zaman koruyorum. Jan, bu akşam çok fazla süre aldı. Taraftarlar için çok güzel anlar yaşattı. Yürekli oynuyor ama bizim takım olarak böyle oynamamız lazım. Zaten yürekli bir takımız bunu da biliyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir