Igor Kokoskov: Bu Takım İyi Takım Bu Takım Bencillikten Uzak

Turkish Airlines Euroleague‘in 17. haftasında evinde Fransa‘nın Asvel Villeurbanne takımı karşısında 81-59’la kazanan Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Kokoskov maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Bu ligde kötü galibiyet diye bir şey yok. Çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Her pozisyon, her sayı önemli. Maça iyi başlamadık ama mücadele etmenin, bize enerji verecek bir takım bulmanın yolunu bulduk. Burada önemli olan savunmada yaptıklarımızdı. Sayı atmanın yolunu bulacak yeteneğimiz var ama Asvel’i 59 sayıda tutmak bu galibiyette kilit rol oynadı.” dedi.

Marko Guduric’le ilgili olarak ise Sırp koç, ”İyi bir takımımız var. Doğru oyunu oynamak istiyoruz. Bencillikten uzağız. Bazen göremiyoruz, sonuç istediğimiz gibi olmuyor ama niyet aynı. Bu takım, bencillikten uzak. Doğru oynamak istiyorlar. Marko Guduric de bunlardan biri. Topu paylaşıyoruz, birbirimiz için oynuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Guduric de maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Harika hissediyorum. Evimizde kazanmak önemli. Bunu yapabildiğimiz için mutluyum. Bence savunmada iyi iş çıkardık. Sadece 59 sayı yedik, böyle oynamalıyız. Böyle enerji göstermemiz çok güzel hissettiriyor ve bence böyle bir karakter koymaya ihtiyacımız var. Gelecekteki maçlar için özgüvenli olmalıyız ve bu anlamda iyi yoldayız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir