Igor Kokoskov: Bu Takımda Herkes Fedakarlık Yapıyor

Turkish Airlines Euroleague‘in 19. haftasında evinde konuk ettiği TD Systems Baskonia‘yı 96-76’lık skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Nando De Colo açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”Harika hissediyorum. Oynamayan oyuncular dahil olmak üzere takım gibi göründük bugün. Hep bir aradaydık. Koç olarak hiçbir zaman mutlu olamazsınız. Devre arasında akıllı olmamız gerektiğini söyledik. Top kayıplarını azaltmamız gerektiğini vurguladık. Belki aynı beşi çok uzun süre sahada tuttum. Benim de hatalarım olabilir. Son çeyrekte biraz dinlendirebilirdim. Artık bir sonraki maçımıza odaklanacağız. Sonuçtan dolayı mutlu olmamız lazım. Birlikte oynamamız çok önemli.” dedi.

29 asistle Fenerbahçe’nin kulüp rekorunu kırmalarıyla ilgili soruya ise Sırp koç, ”Bu istatistiği bilmiyordum. Bencil olmadan oynamak, topu paylaşmak bulaşıcıdır. Kendinizden fedakarlık ediyorsunuz ve belki daha iyi bir şut kullanma imkanınıza varken topu dolaştırıyorsunuz. Bu bulaşıcıdır. Salonon her yerinde bunu hissedebiliyorsunuz. Takım arkadaşları için kendini feda eden oyuncuların olması her zaman iyidir.” ifadelerini kullandı.

De Colo ise maçtan sonra şunları söyledi:

“Bu akşam harika iş çıkardık. Bence savunmamıza gerçekten konsantre olduk ve bu da hücumda bize enerji verdi. Birlikte oynamaya, koçun savunmada istediklerine saygı duyup hücumda boş şut bulmak için topu dolaştırmaya çalıştık. Kişisel olarak iyiyim. Uzun bir sezon var. Herkesin hazır olması gerekiyor. Bugün Danilo Barthel yoktu ama herkes sorumluluk aldı. Daha iyi bir takım olmak için her gün çalışmaya devam ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir