Igor Kokoskov: Çok Mutluyum Oyuncularımla Gurur Duyuyorum

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç (27-28) haftasının ikinci etabında deplasmanda Asvel Villeurbanne‘ü 90-86’lık skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Nando De Colo ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov açıklamasında, ”İstatistik kağıdına henüz bakmadım ama gerçekten çok zor bir maçı kazandık. Çok güçlü bir takımı yendik. Sanırım herkes bunun farkındadır. Maç öncesinde fiziksel olarak ne kadar zorlanacağımızı konuşmuştuk. Hem çok sert savunma yapan hem de üçlüklerle heves kırabilen bir takıma karşı kazandık. Savunmada zaman zaman zorlandığımız anlarda oldu. Çok mutluyum, gerçekten çok mutluyum. Şimdi hemen oyuncularımıza gideceğim, hep birlikte çok zor bir maçı kazandık ve onlarla gurur duyuyorum. Playoff yolunda her maç birer engel ve bunlardan birini ortadan kaldırdık. Şimdi bir sonraki maçımıza odaklanmamız lazım çünkü böyle bir fikstürde oynuyoruz.” dedi.

De Colo, ”Kesinlikle önemli bir galibiyetti. Şu an bulunduğumuz konumun farkındayız. Mart ayı çok zor olacak. Konsantre olmalıyız. Bu akşam en önemlisi buydu. Kolay bir maç olmadı. Haftada iki maç yapmak zor ama kazandık ve kazanmış olmamız çok güzel. Benim için en önemlisi maç maç gitmek, bugün de bunun başka bir adımı oldu.” diye konuştu.

Pierre, maçtan sonra yaptığı açıklanmada, ”Kendi sahasında çok sert bir takıma karşı oynadık, bunu biliyorduk. Odaklandık ve kazandık. Hiç kopmadık ve çok savaştık. Şimdi Valencia maçına odaklanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir