Igor Kokoskov: Hayatta Genelde Bu Tip Şeyler Zor Olur

Turkish Airlines Euroleague‘in 31. haftasında deplasmanda Olympiakos‘u 76-71’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Jan Vesely ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, ”Temel nokta, maçı kazanmış olmamız. Buraya maçı kazanmaya geldik ve bunu başardık. Bu maça dair bunu hatırlayacağız. Olympiakos çok iyi bir takım. Birçok tecrübeli oyuncusu var. Onların kaybedecek bir şeyi yoktu. Biz ise biraz daha dar bir pencerede oynadık. Agresif ve konsantre çıktık ama hayatta bir şey yapmaya çalıştığınız zaman genelde zor olur zaten. Çok zor olur. O psikolojik baskıyı, o yorgunluğu ikinci yarıda hissettik. O anlarda daha akıllı oynamalıyız. Kazandığımız için mutluyuz. Önümüze bakacağız. Zor bir fikstürümüz var ve bir sonraki maça konsantre olacağız.” dedi.

Vesely, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Uzun süredir Fenerbahçe‘yim. Tecrübeli bir oyuncuyum. Takımıma bu anlamda yardımcı olmaya çalışıyorum. Galibiyetten ötürü mutluyum ama maçın sonunda konsantre oynamadık ve rakibimize geri dönme şansı verdik. İleride bu bize mağlubiyetlere mal olabilir. O yüzden konsantre olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Pierre ise maçla ilgili olarak, ”Son anlarda konsantrasyonumuzu biraz kaybettik ama tecrübeli oyuncularımızın maç sonunda sorumluluk alarak bizi galibiyete taşıması güzel. Galibiyeti aldık ve önemli olan şey bu.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir