Igor Kokoskov: Jan Vesely’den Bunu Bekliyoruz

Turkish Airlines Euroleague‘in 16. haftasında evinde konuk ettiği Olympiakos‘u 84-77’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Nando De Colo ve Jan Vesely açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Bence enerjimiz yüksekti. Takımca efor sarf ettik. Agresif olmaya odaklanmıştık. Kolay değildi, çok fazla hata yaptık. Yorulduğumuz için bazı hatalar yaptık. Birkaç yeni oyuncumuz var. Doğru grubu ve doğru rotasyonu bulmaya çalışıyoruz. Ama genel olarak evimizi savunma ve maçı kazanma arzumuz yüksekti. Çok hata yaptık. Bazı zihinsel hatalarımız vardı, ki bunlar bizi sinirlendirebilir. Maçı kazanmamızın sebebi savunmamızdı. Sahadaki eforumuz ve enerjimiz bize avantaj sağladı. Jan Vesely çok yönlü bir oyuncu. Yeteneği, enerjisi çok yüksek. Birden fazla pozisyonu oynayabiliyor. Biz de Jan’dan bunu bekliyoruz. O bu takımın liderlerinden birisi. Her akşam elinden geleni yapıyor.” dedi.

De Colo, maçla ilgili olarak, “Bence oyunumuzda bazı şeyleri kolaylaştırdık. Son ay bizim için çok zordu ama her gün daha iyi olmak için çalıştık. Bu akşam da bunu yaptık. Birlikte oynamayı başardık. Ben takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Onların fizikli bir takım olduklarını ve hücum ribauntlarında etkili olduklarını biliyorduk. Biz de bu alana odaklandık. Marko’nun takımda olması çok güzel. Onun çok harika bir oyuncu olduğunu ve oyunu bildiğini biliyoruz. Henüz sadece geçen hafta gelmiş gibi hissetmiyoruz. Sanki bütün sezon bizimleymişiz gibi hissediyoruz. Daha iyi olmak için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Vesely ise açıklamasında, “Takıma elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Son pozisyonda beni sıkıştırmaya çalıştılar ama dışarıda iki kişi boştu. Ben de pozisyonu zorlamadım ve topu dışarıya çıkarttım. Ben 7 yıldır buradayım ve savunmada bu işleri zaten yapıyorum. Takımım adına mutluyum. Sonunda takım basketbolu oynamayı başardık. Belki 40 dakika boyunca bunu sürdüremedik ama maçın çoğunda böyle oynadık. Son dönemde çok farklı mağlubiyetler aldık. Daha çok odaklanmamız, takım gibi oynamamız ve pes etmememiz gerektiğini anladık. Bugün de durum böyleydi. Pes etmedik. Maçın sonunda geri gelip farkı erittiler ama yine de kazanmayı bildik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.