Igor Kokoskov: Kan Kokusu Almış Köpek Balığı Gibiydiler

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında evinde konuk ettiği Olimpia Milano karşısında 79-71’lik skorla kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

Sırp koç, basın toplantısında birçok soruya maruz kaldı ve önemli açıklamalar yaptı.

Kokoskov, maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Bu gece tek iyi olan şey baştan sona kadar mücadele ettik, pes etmedik. Çok iyi bir takıma karşı oynadık. Kan kokusu almış köpek balığı gibiydiler, saldırgandılar. Bunun farkındaydık ama yine de ilk devrede 10 top kaybı yaptık ve fiziksel olarak yetişemedik onlara. Bunun bir bahanesi yok. Sorumluluk bende, çok daha iyi hazırlanmamız gerekiyor.” dedi.

Sırp koç, sistemle alakalı olarak, ”Uzun süredir bu işteyim, yeni başlamadım bu işe. Basketbolu ben icat etmedim. Birçok koçla ve oyuncuyla çalıştım. Belli bir sistem var. Kazanmak ve sevmek vardır bu işte. Kazanınca herkes seviyor. İyi oyuncular sisteme adapte oluyorlar. Esnek bir koçum, yeni şeylere açığım.” ifadelerini kullandı.

Üst üste gelen yenilgilerle olarak Kokoskov, ”Sihirli bir değneyim yok. Kaybetmek için oynamıyoruz elbette. Fenerbahçe gibi çok büyük bir takımı temsil ediyoruz ve her rakibe saygı duyarak maçlara çıkıyoruz. Ama dediğim gibi elimde sihirli bir değnek yok.” diye konuştu.

Kokoskov, transferle ilgili olarak ise, ”Şu an bundan bahsetmem doğru olmaz. Her zaman yeni eklemeler yapılabilir mi şeklinde tartışmalar olabiliyor. Fenerbahçe iyi bir organizasyon ve yüksek hedefleri olan bir kulüp. Her zaman kadrosunu güncellemek için çalışabilir.” dedi.

Nando De Colo’yla alakalı soruya ise Sırp koç, ”Nando bizim için çok önemli bir oyuncu. Sağlık durumlarından dolayı Nando’yu böyle kullandık. Sabırlı olmamız ve acele etmememiz gerekiyor. Son çeyrekte belli bir ritim yakalayınca da onu oynatmadım. Benim kararım.” şeklinde cevap verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir