Igor Kokoskov: Karşımızda Çok Sert Bir Takım Olacak

Turkish Airlines Euroleague‘in 19. haftasında evinde TD Systems Baskonia‘yı konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Lorenzo Brown açıklamalarda bulundu.

Euroleague gibi uzun bir maratonda özellikle iç saha maçlarında alınacak galibiyetlerin çok değerli olduğunu işaret eden Kokoskov, “Oynadıkları son birkaç karşılaşma bize Baskonia’nın takım olarak şu anda hangi seviyede olduğunu çok iyi özetliyor. Çok formdalar ve iyi basketbol oynuyorlar. Son olarak CSKA Moskova’yı yenmiş olmaları bunun en iyi kanıtı. Karşımızda çok sert bir takım olacak. Biz, ilk olarak kendi oyunumuza konsantre olmalıyız. Baskonia, kesinlikle sertliğine ve enerjisine cevap verebilmeniz gereken bir rakip. Çok yoğun ve agresif bir basketbol oynuyorlar ve bizim için ilk konu, onların bu özelliklerine cevap vermek olacak. Sezon çok uzun ve zorlu, her karşılaşmanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu yarış içerisinde iç sahadaki maçları kazanmanın değeri büyük. Amacımız oyun planımızı sahaya yansıtmak ve iç sahadaki bu karşılaşmayı kazanmak olacak.” dedi.

Brown ise “Parkeye çıkmalı ve kendi oyunumuzu yansıtmalıyız. Son birkaç maçta iyi bir performans ortaya koyuyoruz ve galibiyet için bunun aynısını Baskonia’ya karşı da tekrar etmeliyiz.” diye konuştu.

12 Ocak Salı günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele, beIN Sports 3 tarafından canlı yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir