Igor Kokoskov: Kötü Galibiyet Diye Bir Şey Yoktur

Turkish Airlines Euroleague‘in 30. haftasında evinde konuk ettiği Zalgiris Kaunas‘ı 84-61’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Jan Vesely ve Nando De Colo açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”Kötü galibiyet diye bir şey yoktur. Bizim için iyi bir galibiyetti. Boyalı alanın dışına ittik onları, savunmayla bir momentum bulduk. Bu maçın bizim için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyordu. Playoff takımı olmak istiyorsanız evinizdeki maçları kazanmak zorundasınız. Verimli oynamak ve topun kıymetini bilmek zorundayız. Bu tip maçlarda iyi oyunuyoruz. Top kayıpları bazen bizim aşil tendonumuz oluyor. Üçüncü çeyreğin başında 4 kaybettik. Bunu yapmamalıyız, daha akıllı oynamalıyız.” dedi.

Vesely ise açıklamasında, ”İstatistik kağıdına baktığımda üç top kaybetmişim onu gördüm ama 40 dakikalık bir maçta hata yapmak normaldir. Geçen hafta oynamamız gerektiği gibi oynamadık. Bu hafta ise oynamamız gerektiği gibi oynadık. Bu sezon bir garip geçiyor. Birçok oyuncu yok, sonra geliyorlar. Bu galibiyetle playoff yolunda önemli bir şans elde ettik. Daha bitmedi, önümüzde maçlar var. Bunu unutup, hemen bir sonraki maça hazırlanmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

De Colo, önemli bir galibiyet aldıklarını vurgularken, ”Harika hissediyorum, bizim için önemli bir galibiyet. Valencia maçında kötü bir performans gösterdik. Reaksiyon verdik ve sezonun geri kalanı için bu çok önemli. Jan Vesely, harika bir oyuncu. Sahada akıllı olmaktan fazlası. Bizim için çok önemli bir isim.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir