Igor Kokoskov: Mücadele Etmeye ve Savaşmaya Geldik

Basketbol Süper Ligi‘nin 25. haftasında evinde konuk ettiği Büyükçekmece‘yi 81-70’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Kyle O’Quinn açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, ”Çok sert bir takıma karşı oynadık. Ama bugün mücadele etmeye ve savaşmaya geldik. Onlar için de önemli bir maçtı bu. Ceza kesebilecek ve çok hızlı oyunculara sahipler. Problem çıkarabilecek oyuncuları var ve ilk maçta bunu yaptılar. Bu maçı kazanmayı arzuladık. Kazandığımız için çok mutluyum. Özellikle bu bölümde lig maçlarına odaklanmak bizim için çok önemli. Türkiye’de şampiyonluk çok zor. Oyuncular iyi mücadele ettiler ve iyi iş çıkardılar. Kyle, bizim için çok önemli ve çok klas bir oyuncu. Herkes onu çok seviyor. İlk kez Avrupa’da ve biraz fedakarlık yapması da gerekti. Bunu da yaptı. Bugün enerji koydu, sert oynadı ve bu da şampiyon olabilmek için çok değerli.” dedi.

Maçın yıldızı O’Quinn karşılaşma sonrası, ”Koç bana iyi bir şans verdi, ona teşekkür ediyorum. Çok zorlu bir maçtı. Kısa bir beşle çok hızlı oynadılar. Onların enerjisine karşılık vermemiz gerekiyordu. Oyunun büyük kısmında da bunu yapmayı başardık. Ama berberim şehre geldi, beni güzel bir şekilde traş etti ve bana asıl gücü de bu verdi.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir