Igor Kokoskov: Takım İçin Herkes Kendini Feda Etti

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasının ilk etabında evinde konuk ettiği Maccabi Playtika‘yı 82-75’le geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Jan Vesely ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Euroleague’de kötü galibiyet diye bir şey yok. Bizim için iyi bir galibiyet. Maccabi oynaması çok zor bir takım. Maç kazandırabilecek çok oyuncuları var. Belki en akıllı oyunumuzu oynamadık ama enerjimiz ve arzumuz yüksekti. Takım için herkes kendini feda etti. Biraz maç sonunda yorulduk ama bu tip durumlara alışık oyuncularımız vardı. Sonlara doğru benzinimiz bitti ama 40 dakika boyunca bir şekilde oyunun içinde kalmamız gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.

Maçın yıldızı olan Vesely, ”Ev sahibi avantajını kullandığımız için mutluyuz. Evde kazanmamız gerekiyordu ve bunu yaptık. İkinci yarıda çok daha iyiydik. Her gün daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Böyle devam ettiğimiz için çok mutluyum. Sakatlıktan %100 olarak dönmemiştim. Oynayıp oynamama konusunda kararsızlık vardı ama ben elimden geleni yapmaya çalıştım. Şu an çok sağlıklıyım, bu beni daha da rahatlatıyor. Mutluyum böyle oynadığım için.” dedi.

Galibiyetin mimarlarından Pierre de maçla ilgili olarak, ”Playoff açısından çok önemli bir galibiyet. Üst üste 7 maç kazanmak çok zor ama biz hep bir sonraki maça bakıyoruz, bu anlayışla oynuyoruz. Savunmada çok serttik ve hep bir arada kaldık.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir