Igor Kokoskov: Tüm Krediyi Oyuncularıma Veriyorum

Turkish Airlines Euroleague‘in 24. haftasında evinde konuk ettiği Zenit Saint Petersburg‘u 92-84’lük skorla geçerek üst üste 9. galibiyetini alan Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov, Nando De Colo ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Kokoskov, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”Zenit çok iyi bir takım. Maça değiştirdiler, oyunu kilitlediler diyebilirim. Hem fiziksel olarak hem de alan savunmasıyla bunu yaptılar. Biz yeniden bir ara geldik ve daha iyi oynadık. Kafaca da çok hata yaptık ve maçı bir türlü koparamadık. Çok kolay top kaybettik, daha akıllı olmamız lazım. Sert oynuyoruz ama basit top kayıpları yapıyoruz. Tüm krediyi oyuncularıma veriyorum. Son ana kadar savaştılar. İstatistiklere bakmadım ama tek önemsediğimiz şey rakipten bir sayı daha fazla atmak. Bazen oyunun temposunu kontrol edemiyoruz ama kazandığımız için her zaman mutluyum.” dedi.

De Colo, maçla ilgili olarak, ”Yeni bir galibiyet, en önemlisi buydu. İyi bir yoldayız, bir arada oynamamız gerekiyor ve bugün bunu yaptık. Zenit çok iyi bir takım. İlk yarıda onların ritmini çok fazla takip ettik. Savunmada daha agresif olduk ikinci yarıda ve hücumda da yüksek enerji bulduk.” ifadelerini kullandı.

Guduric ise açıklamasında, ”İşimizi çok zorlaştırdık, Zenit çok iyi oynadı ve çok zor şutlar soktular. Benim de çok aptalca iki hatam oldu. Biraz daha dikkatli olmamız lazım. Maçı kazandığımız için mutluyuz. Euroleague’de her maç çok önemli. Özellikle burada ev sahibi avantajımızı korumamız lazımdı.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir