Igor Kokoskov: Yüksek Enerjiyle Oynamamız Gerekiyor

Turkish Airlines Euroleague‘in 25. haftasında yarın evinde Almanya‘nın Alba Berlin takımını konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Igor Kokoskov ve Danilo Barthel açıklamalarda bulundu.

Takım olarak yüksek enerjiyle oynamaları gerektiğine vurgu yapan Kokoskov, “Alba Berlin çok sağlıklı bir takım yapasına sahip. Her zaman birlikte oynuyorlar ve sert olmaya çalışıyorlar. Birlikte mücadele ediyorlar. Bu, onların takım kimyasını ve koçlarının takımlarına katkısını gösteriyor. Luke Sikma çok özel bir oyuncu. Oyun kurucu özelliklerine sahip bir forvet ve belki de Euroleague’deki en iyi oyun kuruculardan biri. Ama Alba’yı yenebilmek için birden fazla isime ve konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Karşılaşmaya çok yüksek enerjiyle girmeli, rakip şutları rahatsız edebilmeli ve ribauntları kontrol etmeliyiz. Bu karşılaşmanın bir numaralı noktası, rakibin enerjisine karşılık verebilmek olacak.” dedi.

Danilo Barthel ise, “Bizim için zor bir maç olacak. Bu sezonun en kötü karşılaşmalarından birini Berlin’de oynadığımızı unutmuyoruz. Alba Berlin, hücum mantalitesine sahip, çok hızlı oynayan, eşleşmesi güç bir takım. Bu nedenle her pozisyona yüzde yüzümüzden fazlasını verecek şekilde konsantre olmalıyız. Onları durdurmalı ve yarı saha basketboluna zorlamalıyız.” diye konuştu.

19 Şubat Cuma günü, Ülker Arena’da oynanacak maç 20:45’te başlayak ve beIN Sports Haber’den naklen ekranlara gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.