İsveç’i Geçen A Milliler’in Kaderi Son Maçlara Kaldı

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 5. maçında A Milli Takımımız kritik mücadelede İsveç karşısında 88-80’lik skorla kazandı.

Türkiye, son maçında Hırvatistan’ı yenmesi halinde gruptan çıkmayı garantileyecek. Olası bir kayıpta ise Hollanda’nın İsveç’i yenmesini bekleyecek. Öte yandan İsveç’ten ikili averajı alan milliler, Hollanda’nın bu akşam Hırvatistan’ı yenmesi halinde gruptan çıkma şansını elde edecek.

Maça hücumda tutuk başlayan A Milliler, İsveç’in zaman zaman oyunda kontrolü eline almasına engel olamadı. Alperen Şengün’ün aktif performansının yanı sıra, Şehmus Hazer’in devreye girmesiyle birlikte milliler, oyunda üstünlüğü yavaş yavaş almaya başladı.

Devre boyunca her iki takım da skorda birbirine üstünlük kurararken, A Milliler bu bölümü 39-35’le öne kapattı.

Soyunma odasından Jonas Jerebko’nun üst üste üçlükleriyle hızlı dönen İsveç, skorda bir anda öne çıkan taraf oldu. Çeyreğin ortalarında skorda üstünlüğü yeniden eline alan milliler, final periyoduna da 62-57’yle girdi.

Maçın bitimine 3.5 dakika kala farkı 11’e kadar çıkartan A Milliler, büyük avantaj yakaladı ve bu bölümde farklı hesaplar da yapılmaya başlandı. Beklediğimiz 13 sayılık fark bir türlü gelmezken, gruptaki şansımız bu sonuçla son maçlara kaldı.

Türkiye‘de Alperen Şengün 24 sayı-12 ribaunt, Sertaç Şanlı 14 sayı-4 ribaunt, Buğrahan Tuncer 19 sayı-3 asist ve Şehmus Hazer 8 sayı-2 asist yaptı.

İsveç‘te Jonas Jerebko 21 sayı-4 ribaunt, Simon Birgander 19 sayı-10 ribaunt, Tobias Borg 11 sayı-4 asist ve Daniel Czerapowicz 11 sayı-5 asist yaptı.

1. Periyot: 18-17
2. Periyot: 21-18
3. Periyot: 23-22
4. Periyot: 26-23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir