Kadınlar Euroleague’de Rakiplerimiz Belli Oldu

FIBA Kadınlar Euroleague’de 2020-21 normal sezon grup ve eleme maçlarında mücadele edecek temsilcilerimiz Fenerbahçe, Galatasaray ve İzmit Belediyespor’un rakipleri belli oldu.

FIBA’dan yapılan açıklamaya göre, normal sezonda A Grubu’nda yer alacak temsilcimiz Fenerbahçe, Dynamo Kursk (Rusya), ZVVZ USKPrag (Çekya), Nadezhda (Rusya), Perfumerias Avenida (İspanya), LDLC ASVEL Feminin (Fransa) ve Arka Gdynia (Polonya) ile mücadele edecek.

Normal sezonda B Grubu’nda yer alacak diğer temsilcimiz Galatasaray ise UMMC Ekaterinburg (Rusya), Sopron Basket (Macaristan), Bourges Basket (Fransa), Famila Schio (İtalya), TTT Riga (Letonya) ve Basket Landes (Fransa) ile karşılaşacak.

Temsilcilerimizden İzmit Belediyespor ve Aluinvent DVTK Miskolc (Macaristan) A Grubu, Spar Citylift Girona (İspanya) ve ACS Sepsi (Romanya) ise B Grubu’na katılacak son takımlar olmak için karşı karşıya gelecek.

Kadınlar Euroleague ve diğer FIBA Avrupa turnuvalarının başlangıç tarihleri 1 Eylül’de FIBA Avrupa Kurulu tarafından açıklanacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.