Kutay Güneş Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Basketbol Gençler Ligi‘nde harika bir sezonu geride bırakan ve MVP performansıyla göz dolduran 2004 doğumlu guard Kutay Güneş‘in son 2 haftadır TBL‘de aldığı süreleri verimli kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Kutay Güneş, bu sezon yaptıklarıyla genç milli takımlara göz kırpıyor.

Jenerasyonunun en potansiyelli guardları arasında yer alan Kutay, BGL’de 18 maçta 22.6 sayı-7.6 asist-7.1 ribaunt-2.5 top çalma-21.0 verimlilik puanıyla muazzam bir performansa imza atmıştı.

TBL’de Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler formasıyla son 2 maçta 15 dakika ve üzeri süre alan genç oyuncu, Antalya’ya 9 sayı-9 asist-1 ribaunt-5 top çalma ve Ormanspor’a karşı da 5 sayı-3 asist-4 ribaunt-4 top çalmayla oynadı. Kutay, söz konusu 2 maçta 5-8 iki sayı isabeti yakaladı.

Kendisini TBL sertliğinde test etmeye başlayan Kutay, enerjisi ve isteğiyle öne çıkarken, hem savunmada mücadelesini veriyor, hem de hücumda doğru tercihleriyle farklı bir profil çiziyor.

BGL’den çıkan Kutay gibi genç guardların bir üst seviyede süreler alması, o sertliği görmesi ve bunları tecrübesi etmesi, Türk basketbolunun geleceği açısından da büyük önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir