Melih Mahmutoğlu: Yazık Günah Hakemlerin Yaptığı Ayıp!

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu üçüncü maçında deplasmanda Yunanistan‘a 72-71 kaybeden A Milli Takım‘da kaptan Melih Mahmutoğlu ve koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene’nin maç sonu açıklamaları:

”Mevcut takvim ve olan bitenler, Avrupa basketbolu için ideal değil. En iyi takımı çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yunanistan da aynısını yapıyor, biz de elimizden geleni yapıyoruz. Oyuncuların arzusu ve fedakarlıkları olmasaydı bu takımı çıkaramazdık. İki takımın oyuncularını da bu yoğun takvimde gösterdikleri çabalarından ötürü tebrik etmek istiyorum. Maçı kazanmamız gerekiyordu fakat son anlarda hatalar yaptık.”

Mahmutoğlu’nun maç sonu açıklamaları:

”Bence çok fazla yanlış giden şeyler yoktu. Biz çok iyi mücadele ettik. Yunanistan bu maça tam kadroya yakın geldi. Bu maça bizim gibi önem verdiler. İyi oynadık, iyi mücadele ettik ama bunun İstanbul’da bir maçı daha olacak. Orada gerçek kimliğimizi yine göstereceğiz, daha da sert oynayacağız. Çünkü burada tüm Türk halkı görmüştür. Bu hakemleri, FIBA’yı sürekli konuşuyoruz. FIBA ne yapmak istiyor oyunculara, özellikle Türk Milli Takımı’na bilmiyorum ama bunun üzerinde duracağız. Sonuçta burada bir emek var. Ben 15-20 senedir profesyonel seviyede oynuyorum böyle bir faul görmedim hayatım boyunca. Üzülüyoruz yani bu kadar getirmişsin, maçı kazanmışsın. 3 saniye kala kendi sahanda hiçbir şey yapılmadan çalınan faul… Yazık, günah. FIBA’da olan bazı kişiler inşallah duyuyordur bunu. Şu an Fenerbahçe‘nin de bugün maçı var. Sürekli FIBA’nın bizlere verdiği zarar var. Bugün de hakemler vardı. Zaten maçtan sonra hakemin de yüzüne ayıp dedim. Yapacak bir şey yok. Takımımla gurur duyuyorum, müthiş mücadele ettik. Yunanistan’ı yenecek güçteyiz. Benim Türk taraftarından tek istediğim Pazartesi günü Sinan Erdem’i dolduralım. Onlara gerçek takımın nasıl mücadele verdiğini göstereceğiz. İsterse 4-5 tane hakem gelsin sorun değil. Biz onları yenebilecek güçteyiz, zaten bugün gösterdik. Tüm takım arkadaşlarımın eline, koluna sağlık.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir