Miami Heat’in Kaptanı Udonis Haslem Basketbola Veda Etti

Miami Heat‘in tecrübeli kaptanı Udonis Haslem 43 yaşında basketbola veda etti.

NBA’de 20 sezondur Miami Heat forması giyen Haslem, basketbola veda ettiğini söylerken, ”Bu oyundan pişmanlık duymadan ayrılabildiğim için kendimi son derece şanslı hissediyorum.” dedi.

Haslem’ın veda mesajı şöyle:

”20 yıl… Bu son 20 yılın ne anlama geldiğini kelimelere dökmek imkansız ama beni iyi tanıyorsunuz. Bu yüzden deneyeceğimden emin olabilirsiniz.

Bu oyundan pişmanlık duymadan ayrılabildiğim için kendimi son derece şanslı hissediyorum. Şampiyonluklar, övgüler, kardeşlik duygusu… Dostum, huzurlu olmamak gerçekten çok zor. Draft edilmemiş bir oyuncu olarak 3 şampiyonluk, En İyi 2. Çaylak Beşi, Yılın Takım Arkadaşı Ödülü, bir NBA final maçında oynayan en yaşlı oyuncu, Miami Heat tarihinin en çok ribaund alan oyuncusu ve en uzun süre forma giyen oyuncusu, liste böyle uzayıp gidiyor…

Gerçek kardeşlerime, onların ağabeyi olmama izin veren takım arkadaşlarıma ve tüm bunlar boyunca sürekli arkamda olan aileme sesleniyorum… Bu yolculuğun inişleri ve çıkışları olmasına rağmen hepinize minnettarım ve hiçbir şikayetim yok… Miami, sen her şeye değersin! Hem de kendi şehrimde kalmak için maaşımda indirim yapacak kadar!

Ben her zaman o ‘Gangster’ olacağım, ancak şimdi aile babası olma ve iş adamı olarak işe koyulma zamanı…

40 numara, seninle çok yakında salonun tavanında görüşürüz. O zamana kadar, OG kaçar!”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir