Muş’ta 20 Yıllık Bir Hayal Gerçeğe Dönüştü

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı kuruluşunun 20. yılında Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi‘ne yükselmenin sevincini yaşıyor.

Engellilerin toplumsal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla faaliyetlerine başlayan Muş BESK takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’ni 6. sırada tamamlayarak depremden dolayı yapılan değişiklikle Süper Lig’e yükseldi.

Muşlu 13 engelli sporcudan oluşan takım, ilk kez mücadele edecekleri ligde başarılı olmak için hazırlıklara başladı.

Muş Spor Salonu’nda antrenörleri eşliğinde her gün antrenman yapan sporcular, önce ligi şampiyon tamamlamayı, ardından da Avrupa’da mücadele etmeyi hedefliyor.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz, AA muhabirine, 20 yıl önce kurdukları kulüp sayesinde engelli kardeşlerini evden çıkardıklarını, birçoğunu spora kazandırdıklarını söyledi.

Daha önce il dışına bile çıkmayan engellilerin, kulüp sayesinde birçok Avrupa ülkesine gitme imkanı bulduğunu anlatan Korkmaz, şöyle konuştu:

“Takımla bu mücadeleyi verdik. Bunlar azmin sonucunda oldu. İnsanlar kışın 2 metre karda evde otururken, bu arkadaşlarımızla beraber gelip burada antrenman yaptık. Saatlerce ter döktüler. Emeklerinin karşılığını alarak 20 yıldır hayal ettiğimiz Süper Lig’e çıktık. Bu anlamda bu yıl bize destek olan Sayın Vali’miz, İl Emniyet Müdürü’müz ve birçok gönüllüyle bu işi götürdük. Son dakikaya kadar mücadele ederek buraya geldik. Karşılaştığımız diğer takımların 6-7 transferi vardı. Bütün sporcularımız Muşlu gençler. 20 yıldır verdiğimiz mücadele sonucunda Süper Lig’e çıktık. Bir haftadır engelli arkadaşlarımız sevinçten uyuyamıyor. Gece beni arıyorlar, ‘Başkanım biz inandık, çıktık ama gerçek mi bu?’ diye soruyorlar. Biz de ‘Çalıştınız, başardınız.’ diyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir