Nikola Mirotic ve Partizan Arasında Gerginlik

Euroleague‘de mücadele eden Sırbistan temsilcisi Partizan gün içinde Nikola Mirotic‘in yaptığı açıklamaya karşılık verdi.

Mirotic, kendisine gelen tehditlerden bahsederek Sırbistan’da oynamayacağını söylemişti. Partizan’ın bu açıklamaya cevabı gecikmedi ve Mirotic’e karşılık geldi.

Mirotic’in açıklaması:

”Kariyerime Partizan’da devam edeceğime yönelik bilgilerin topluma sızmasıyla tehditler ve hakaretler gelmeye başladı ve çok şaşırdım. Herhangi bir şekilde, özellikle de takımların rengi üzerine insanları ayrıştıran biri olmak istemiyorum. Böyle bir atmosferin içinde yer almak istemediğime karar verdim. Kendimi ve ailemi daha fazla rahatsızlığın içine sokmak istemiyorum.

Dürüst olmam gerekirse Kızılyıldız’dan hiçbir tehdit gelmedi ve onlarla aramızdaki iletişim gayet iyi, saygılı bir düzeyde.

Partizan’a takımlarında olmam için gösterdikleri güven ve istekten dolayı teşekkür ederim fakat ailem için en iyi olacak kararı verdim. Kariyerime Sırbistan’da olmayan bir Avrupa takımında devam edeceğim.”

Partizan’ın açıklaması:

”Başkan Mijailovic, sportif direktör Savic ve koç Obradovic oyuncuya birçok kez endişelenmemesi yönünde güvence vermişti.

Kulüp olarak, Nikola Mirotic’i tehditlerin nereden geldiğini açıklamaya davet ediyoruz.

15 gün önce Nikola Mirotic, koç Obradovic‘e, başkan Mijailovic’e, sportif direktör Savic’e ve kaptan Punter’a Partizan’a geleceğinin sözünü vermişti. Kulübün planı kadroda olan oyuncular ve Mirotic’le bir takım inşa etmekti, şimdi bu planı düzeltmemiz gerekecek.

Mirotic’in takıma gelmemesinin sebebinin tehditlerle en ufak alakası olmadığına inanıyoruz.

Sebep başka şeylerdi, insanlar da önümüzdeki günlerde bunu görecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir