Olympiakos-Panathinaikos Gerginliği Büyüyor

Yunanistan Ligi final serisinde karşılaşan Olympiakos ve Panathinaikos arasındaki gerginlik üst üste gelen açıklamalarla büyümeye devam ediyor.

Ezeli rakipler arasındaki dördüncü maç öncesi tansiyon iyiden iyiye yükseldi. Serinin dördüncü maçı Olympiakos’un sahasında oynanacak, ev sahibi mücadeleyi kazanması durumunda ise şampiyonluğunu ilan edecek.

Seride 2-1 geride olan Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos’a şampiyonluk için 2 galibiyet daha lazım.

Panathinaikos başkanı Dimitris Giannakopoulos, serinin 4. maçı için Olympiakos’un salonuna gitme kararı almış ve kulübün sitesinden rakibine kendileri için saygılı olmalarını dile getirmişti. Bunun üzerine Olympiakos cephesinden yaşanbilecek gerilime dair bir açıklama daha geldi.

Olympiakos’un açıklaması:

”Taraftarımızı, karşı karşıya kalacağımızdan emin olduğumuz provokasyonlara cevap vermemeye çağırıyoruz. Dimitris Giannakopoulos, korktuğu ve beklediği cevabı sadece sahada alacak.”

– Ataman’dan Bartzokas’a gönderme

Olympiakos koçu Georgios Bartzokas’ın kendisi hakkında konuşmasına değinen Ergin Ataman, şunları söyledi:

”Bartzokas’ın basın toplantısında benimle ilgili konuştuğunu duydum. Lütfen dostum benim hakkımda konuşmayı bırak. Ben işimi yapıyorum, sen de kendi işini yap. Bu kadar kıskanmaya gerek yok. Belki ileride bir gün sen de Olympiakos’la Euroleague’i kazanabilirsin. Ayrıca Pire’deki son toplantıda benim cezam ve neden bu cezayı aldığım hakkında bir şeyler söylediğini duydum. Hakem bana ceza verdi ama sen işini yap! Basın toplantısında benden bahsetme, yorumunu oyun hakkında yap.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir