Ömer Faruk Yurtseven’den Milli Takım Açıklaması

A Milli Takım kampına izinsiz katılmadığı gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Ömer Faruk Yurtseven sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Yurtseven’in açıklaması şöyle:

“Medyada çıkan ve tek bir kişinin bile beni arayıp sormadan yazdığı ‘Milli Takım kampına izinsiz katılmadığım’ haberlerini okuduğunuz şu günlerde haberlerde eksik kalan parçaları bizzat benden duymanızı istedim.

Söyleyeceklerimi bir habere verilen yanıt olarak okumak yerine öznesine kendinizi koyduğunuzda çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Ben bu turnuvaya katılmamış olabilirim ama Olimpiyat Oyunları’nda da, Dünya Şampiyonası’nda da çağrılmam durumunda koşa koşa gideceğimi en iyi bilenler de yine beni tanıyan hocalarım, yöneticilerim ve arkadaşlarım.

Milli Takım meselesiyle ilgili şu an kampta her biri çok yakın arkadaşım olan ağabeylerim ve kardeşlerimin başarısından başka bir gündemim yok. Onlara da büyük haksızlık bu polemik.

Avrupa’nın basketbol ülkeleri başta olmak üzere Amerika milli takımında da NBA oyuncularının zaman zaman milli formayla buluşup zaman zaman takım arkadaşlarını uzaklardan desteklediği bir basketbol hakikatidir.
Ömer Faruk Yurtseven olarak U16, U18, U20 ve A Milli takım kategorilerinde defalarca gururla taşıdığım Türk Milli Takım formasına medya manipülasyonuyla küsecek değilim.

Takımdaki inanılmaz yetenekli arkadaşlarım, başarıları tartışmaya kapalı hocam, NBA kariyeri başarılarla dolu federasyon başkanım başta olmak üzere malzemecisinden fizyoterapistine kadar tüm takıma başarılar diliyorum.

Madalya yolunda Miami’de sizleri çocuklar gibi izleyecek taraftarınız olduğunu bilmelisiniz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir