Orhun Ene: Bilan’a 30 Sayı Attırmamız Kabul Edilemez

2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu üçüncü maçında Hırvatistan‘a 79-62 kaybeden A Milli Takım‘da koç Orhun Ene ve Alperen Şengün açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene maç sonrası yaptığı değerlendirmede, ”İlk periyotta geri koşmadık. Bu periyotta anlamsız şekilde kolay sayı imkanı verdik. Ondan sonra 3 periyot boyunca bunu kapatmaya uğraştık. Daha sonra yaptığımız baskı işe yaradı ve bir ara maça ortak olma imkanı da bulduk. Ama oyuncuların da bir anda uyum sağlaması zordu, kolay değil yani. Hücumda ritim kaybetmelerini anlıyorum ama savunmada böyle savunma yapmamamız lazımdı. Hırvatistan iyi bir takım. Bugün Bilan’a 30 sayı attırmamız kabul edilemez. Belki kısaları iyi tuttuk ama çok daha iyi savunma yapmamız gerekiyordu. Bundan sonra oynayacağımız maçlar, bundan daha da önemli maçlar. Buna çok fazla takılmadan Hollanda maçı ve ardından Şubat’taki maçlar önemli. Biraz daha beraber olacağız ve biraz daha fazla çalışacağız. İnşallah o zaman trafik bize müsade ederse, oyuncularla daha fazla vakit geçirirsek, bundan daha iyi olacağız. Hatalarımızı görüp, pazar günü oynanacak Hollanda maçına hazırlanmamız gerek.” dedi.

Alperen Şengün ise açıklamasında, ”Maça çok kötü başladık, yeterli mücadeleyi veremedik, daha iyi başlayabilirdik. İkinci yarıda geri geldik ama maça ortak olamadık. Bizim için kötü bir gündü. Çalışıp, Hollanda maçına kazanmak için çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir