Orhun Ene: Bizim Seviyemiz ve Kapasitemiz İyi

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu‘nda Belarus ve Büyük Britanya‘yla karşılaşacak A Milli Takım‘da koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

A Milliler’in 25 Kasım Perşembe 19:30’da Belarus’la ve 28 Kasım Pazar günü 19:00’da Büyük Britanya’yla oynayacağı maçlar NTV’den naklen yayınlanacak.

Orhun Ene, Belarus ve Büyük Britanya maçlarını değerlendirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

”Bildiğiniz gibi pencere maçlarına kısıtlı sürede hazırlanıyoruz. Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko maçını da göz önüne alarak oyuncularımızı çağırdık. Sertaç Şanlı’yla birlikte 17 kişilik oyuncuyu kadroya davet ettik. Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko arasındaki Euroleague karşılaşmasından dolayı iki oyuncuyu kulüplerinde bırakarak karşılaşmamızı oynayacağız.”

”Dünya basketbolunda sıralama olarak bizim gerimizde olsa da farklı oyunculara sahip takımlarla karşılaşacağız. Bizim seviyemiz ve kapasitemiz iyi. Euroleague’deki Türk oyuncuları aldıkları sürelerde mental ve organizasyonel anlamda çok iyi hazırlamamız lazım. Kapasitemiz, kalitemiz her zaman yukarda ama bunu sahada gösterebilmemiz için konsantre olmalıyız.”

”Belarus maçından sonra oynayacağımız Büyük Britanya da iddialı bir takım. İki zor maç oynayacağız. Bu karşılaşmaları kazasız atlatırsak liderlik için oynayacağız. Galibiyetle sona eren güzel bir hafta diliyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir