Orhun Ene: Fenerbahçe ve Anadolu Efes’i İnşallah Finalde Görürüz

A Milli Erkek Basketbol Takımı koçu Orhun Ene yaklaşan playoff’lar öncesi Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes‘le ilgili bir açıklama yaptı.

Euroleague’de playoff oynamaya hak kazanan Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun bu sezonki performanslarıyla ilgili görüşlerini aktaran Ene, iki takımın sergilediği başarılı performansın Türk basketbolu adına çok önemli olduğunu kaydetti.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun diğer takımlardan daha iyi durumda olduğunu vurgulayan Ene, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anadolu Efes’i tebrik etmek lazım. Bitmeyen bir sezonun ardından aynı oyuncularla geçen sezon sergilediği performansı tekrar ediyor. Euroleague’de en kaliteli basketbolu oynuyorlar. Her maçta hedefleri doğrultusunda emin adımlarla gidiyorlar. Sezon sonuna doğru bu formu yakalamak çok önemli. Fenerbahçe Beko da büyük bir değişiklik yaptı. Avrupa basketbolunda çok başarılı bir başantrenörün yerine başka bir ismi getirdiler ve birkaç oyuncu etrafında çok yeni bir takım kurdular. Onların da Dörtlü Final şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. İki takım da Avrupa Ligi’ndeki en iyi basketbolu oynuyor. Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’yu diğer takımların bir adım ötesinde görüyorum. Bu, ülke basketbolu adına çok sevindirici. Çok ciddi rakipler var. Ancak 2 takımın da hiç kimseden korkmasını gerektirecek herhangi bir eksiği yok. İnşallah sahada alınan sonuç ve şans yanımızda olur, iki takımımızı da Euroleague finalinde görürüz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir