Orhun Ene: Fikstür Oyuncular İçin Çok Zorlayıcıydı

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu dördüncü maçında Sinan Erdem‘de konuk ettiği Yunanistan‘a 76-67’lik skorla kaybeden Türkiye‘de koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle buradaki iyi atmosfer ve harika desteğin karşılığını veremediğimiz için üzgünüz. Yunanistan’a karşı oynadığımız bu tarz maçlar bizim kültürümüzde epey önemli. Biz iyi bir takımız ancak onlar da saygı duymamız gereken güçlü bir rakipler. Maçı kazanmak istedik ve bu hedefle oynadık ancak kazanmak için gerekli enerjiyi ortaya koyamadık. Maçın başından itibaren bir potansiyel ortaya koyduk ancak çok top kaybettik, çember altında çok kaçırdık. Bu da maçın ilk yarısını olumsuz etkiledi. Üçüncü çeyreğe çok iyi başladılar. Biz de dördüncü çeyreğin başında enerjik bir görüntü çizdik.”

”Fikstür oyuncular için çok zorlayıcıydı. Shane Larkin 10 günde 6. maçını oynadı. Bunların hepsi de kritik maçlardı. O enerjiyi kaybettik ve doğru kararları veremedik, bu da bize pahalıya mal oldu. Bu kulvarda mücadele etmek kolay olmayacak. Yunanistan’daki ilk maçı kazanmamız lazımdı. O maç bu akşamkinden çok daha farklıydı. Oyuncularımız bu fikstür sebebiyle çok iniş çıkış yaşadı.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir