Orhun Ene: İnatlaşma Yüzünden Basketbol Geriye Gidiyor

A Milli Takım koçu Orhun Ene yaklaşan Yunanistan maçları öncesi FIBA ve Euroleague arasındaki çekişmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ay-yıldızlılarımız, 2023 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki üçüncü maçında 25 Şubat Cuma günü TSİ 19.00’da deplasmanda Yunanistan’la karşı karşıya gelecek. Millilerimiz, gruptaki dördüncü maçında ise Yunanistan’la bu kez 28 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da karşılaşacak.

Ene, FIBA ve Euroleague arasındaki çekişmenin basketbola zarar verdiğini söylerken, şunları belirtti:

“Euroleague’le bir sıkıntı var. Orada oynayan oyuncularımızla alakalı belli sorumlulukları almıyorlar. Bazı oyuncuları alsak ritimsiz olduklarını görüyoruz. NBA’dekileri zaten alamıyoruz. Bu günümüzde yaşadığımız çok başlılığın herkesin kendi adına hareket etmesi durumu var. FIBA ve Euroleague’e baktığımızda herkesin ortak bir şey yapmama adına gösterdiği inat maalesef hem maçları seyredenleri hem de sürprizler olmasına ve basketbolun geriye gitmesine sebep oluyor. Bence federasyonlar bir araya gelerek ortak bir karar alması lazım. Buraya geldiğimden beri milli takımlar düzeyinde basketbolun seyirci topluluğu farklı oluyor. Bizlerin onlara karşı sorumluluğu var. Bu oyunculara da büyük zorluklar yaşatıyor. Bizim oyuncularımız buraya her zaman gelmek istediler ama onlarda bu trafikte sakatlanma riskini göze alarak geliyorlar. Bu iş çözülmüyor hala kesin net adımlar atılmıyor. Yazın güzel bir süreç var. Eğer uluslararası düzeyde de milli takımlar basketbolunun üst düzey oynanmasını istiyorsak takımları en iyi şekilde kurmayı çalışmayı başarmalıyız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir