Orhun Ene: İşlerin Çok Daha İyi Olacağına İnanıyorum

2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu‘nda A Milli Takımımız dördüncü maçında Hollanda karşısında 73-71’lik skorla kazanırken koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Ene, açıklamasında şunları söyledi:

“Hırvatistan maçındaki kadar kötü bir takım değiliz. O maçın başında doğru reaksiyon veremediğimiz için böyle oldu. Tabii ki oyuncular her yerde oynuyorlar. Burada gönül ister ki gelir gelmez turnuvanın ilk maçından itibaren iyi başlayalım ama maalesef o maçtaki kötü başlangıç… Esasen orada da büyük emeğimiz var. Son bir dakikaya kadar maçı 8 sayıda tuttuk ama başını ve sonunu 8-0’lık serilerle kötü oynadığımız için o maç herkesin düşündüğü gibi kötü bir maçtı.

Fakat bu maçta ilk yarıda oyuncular o ritimde, o güvende olsalar… Çünkü herkes kazanmayı çok istiyor ama bizim çözmemiz gereken sorunlardan biri bu gerginliği üzerimizden atmak. 15’e götüreceğimiz maçı, bence oyunun sonundan daha önemlisi ilk yarıda o farkı koruyamadan 2 sayıyla kazandık. Ama yeni bir şeyler deniyoruz. Ara sıra çalışma imkanımız olursa bundan sonraki süreçte, daha iyisi olacaktır. Ama bundan çok daha iyi olacağız. Öncelikle bizim teknik açıdan daha çok mental anlamda buraya hazırlık yapmamız lazım. Biz sahadaki becerimizin %30’unu, %40’ını sahaya koyuyoruz şu anda. Ama önümüzdeki süreçte bizim hep birlikte, bir ekip olarak sahaya çıktığımızda o enerjiyi ve güveni tüm arkadaşlarımıza vermemiz lazım. O zaman işlerin çok daha iyi olacağına, düzeleceğine inanıyorum.

Öncelikle arkadaşlar burada olmaktan mutlu olacak. Öncelikle burada olan herkes çok güvenli olacak. Ondan sonra biz teknik şeyleri yapacağız, onlar en kolayı. İnşallah bu galibiyet bir başlangıç olsun. Grupta ilk galibiyetimiz. Memnun muyuz dersek, biz kendimizi buraların çok daha üzerinde görüyoruz. Kazandığımız için yeterli görüyoruz ama basketbol için çok daha iyisini oynayabiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir