Orhun Ene: Kötü Niyet Yok Ama En Fazla Mağdur Olan Milli Takım

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu ikinci maçında evinde konuk ettiği Büyük Britanya‘yı 84-67’lik skorla geçen A Milliler‘de koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene, maçtan sonra şunları söyledi:

”Önemli bir galibiyet ama yine iyi oynamadığımız bir maçtı. Kötü başladık, sonra bir reaksiyon verdik bu da ev sahibi olmanının getirdiği bir avantaj. Maalesef ritimsiziz ve burada kazanmamız bir şeyi telafi etmedi. Belarus maçını unutmuyoruz, bunu telafi etmek için deplasman galibiyetine ihtiyacımız var. Bir şekilde takımımızın göstermiş olduğu karakter güzel.”

”Bugün 2 karar vericimiz geldi, Melih ve Shane. Onların katkısı önemliydi ama onlar da olmasa 2 maç arasında bu kadar fark olmaması lazım. Buralarda kazandığımız için seviniyoruz ama deplasmanda kaybettiğimiz Belarus maçı için de üzülmemiz lazım. Bizim buralarda daha iyi mesajlar almamız lazım. Bu galibiyetler çabuk geçiyor ama mağlubiyetler kalıcı oluyor. İnsan da mağlubiyetlerden daha çok şey öğreniyor.”

”Türk oyuncuların, özellikle bu 6 yabancılı sistemde ritimde kalması zor. Bunu yaşıyoruz, Tolga olsun, Metecan olsun, iniş çıkışlar yaşıyorlar. Çok değerli oyuncular ama onların da milli takım için ayrı bir hazırlık yapması gerekiyor. Kulüp takımlarında yeterli süreyi almasalar da buraya hazır gelmeleri gerekiyor. Kimsenin niyeti kötü değil ama burada en fazla mağdur olan milli takım. Çünkü milli takımda idman yapma şansımız da yok. Euroleague’e giden oyuncuları alma şansımız yok. Bu kadar kısıtlı sürede ve kısıtlı tecrübeli oyuncuyla herkesin hazır gelmesi gerekiyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir