Şampiyona Öncesi Gözler Kaan Onat’ın Üzerinde

FIBA U16 Avrupa Şampiyonası 5-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Kuzey Makedonya‘nnın ev sahipliğinde Üsküp‘te düzenlenecek.

Organizasyonda A Grubu’nda yer alan U16 Milli Takımımız, İtalya, Slovenya ve Karadağ’la karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız, 5 Ağustos Cumartesi günü TSİ 17.00’de İtalya, 6 Ağustos Pazar günü TSİ 14.30’da Slovenya ve 7 Ağustos Pazartesi günü de TSİ 22.00’de Karadağ’la karşı karşıya gelecek.

2007 jenerasyonunun Avrupa’daki en potansiyelli oyun kurucuları arasında gösterilen Kaan Onat, şimdiden MVP ödülü için önemli adaylardan biri.

Anadolu Efes forması altında başarılı performanslarıyla öne çıkan Kaan, FIBA’nın yayınladığı dikkatle izlenmesi gereken 10 oyuncu listesinde kendine yer buldu.

Şampiyonada performansı merakla beklenen Kaan Onat, U16 Milliler’in de en büyük kozu olacak. Fiziksel gücü, oyun zekası ve liderliği onu farklı bir noktada konumlandırıyor.

2000’leri baz aldığımızda, potansiyeli ve yetenekleriyle 18 yaşına geldiğinde artık yavaş yavaş ‘son 25 yılın Türk basketbolundaki en iyi oyun kurucusu’ olması kimseyi şaşırtmayacak. Kaan, sadece Türkiye açısından değil, Avrupa’nın da gördüğü en yetenekli oyun kuruculardan biri olma yolunda ilerleyecek.

FIBA U16 Avrupa Şampiyonası için geri sayım devam ederken, izleyenler sadece turnuvayı değil, Kaan Onat’ı da farklı bir gözle seyredecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir