Sertaç Şanlı: Yeni Bir Meydan Okuma Lazımdı

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele eden İspanya‘nın Barcelona takımında forma giyen Sertaç Şanlı önemli açıklamalarda bulundu.

Bu yaz Anadolu Efes’ten Barcelona yolunu tutan Sertaç Şanlı, Euroleague’in resmi sitesine konuştu.

Yaşadığı değişim hakkında konuşan Sertaç, ”Sahada nasıl daha fazla kalacağımı çözdüm. Zihinsel anlamda daha iyi bir oyuncu haline geldim. Fiziğimi ve tekniğimi de geliştirmeye çalışıyordum ama yaşadığım en büyük değişiklik zihinsel anlamda oldu.” dedi.

Sertaç’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Anadolu Efes’te herkesin rolü belliydi. Efes, Micic ve Larkin’in takımıydı. Maçlarda top en çok onların elinde kalıyordu. Ben de onlara nasıl yardımcı olabileceğimi düşünüyordum.

– Maçlardan sonra eve gittiğimde direkt televizyonun karşısına oturuyordum ve performansımı değerlendiriyordum. Koçlarımla sürekli iletişim halindeydim. Maçlardan sonra video izleyerek çok çalışıyordum.

– Şutum, paslarım ve sahadaki hareketliliğim üzerine çalışıyordum. Dediğim gibi bu sayede mental anlamda daha iyi bir oyuncu haline geldim.

– Ayrılmak çok zordu. Bu noktada bazı zor kararlar vermem gerekiyordu. Efes formasıyla üzerime düşeni yaptım ve bundan çok mutluyum.

– Şampiyonluğu kazandıktan sonra Efes’te kalmak daha kolay olabilirdi. Şampiyon olarak yeni bir kontrat imzalayabilirdim ama bana yeni bir meydan okuma lazımdı.

– Geçen sene Barcelona da şampiyon olabilirdi. Bu yıl bunu yapabileceğimize inanıyorum. Takım arkadaşlarıma ve koçuma güveniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir