Sırbistan’da Ortalık Karışmış Durumda

Olimpiyat Elemeleri‘nde hayal kırıklığı yaratan takımların başında gelen Sırbistan‘da kaybedilen İtalya finali sonrası ortalık karışmış durumda.

Özellikle Vasilije Micic’ten istediği verimi alamayan Sırbistan’da koç Igor Kokoskov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Micic’i ilk 5’e yazmıştım ama maç önü hazırlığında onu göremedim. Bir sakatlığı varmış, ne olduğunu bilmiyorum. Ben, doktor değilim.” dedi.

Micic ise yaptığı açıklamada, ”Hayatım boyunca hiçbir mazerete sığınmadım. Isınma esnasında üst diz bölümümde bir yırtılma hissettim. Oynamaya çalıştım, elimden geleni yapmak istedim ama maximum performans veremedim. Olimpiyatlar’a kalamadığımız için üzgünüm ama hayat devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Nemanja Bjelica, utanç verici bir performans ortaya koyduklarını söylerken, ”Milos Teodosic, 40 dakika boyunca tam saha baskı yiyorsa bir şey yanlıştır. %100 hazır olacak oyunculara ihtiyacımız var. Bu büyük bir utanç. Mesele teknik ekip değil, oyuncular. Halkımız için örnek olmalıyız ama biz bugün takım gibi gözükmüyorduk. Belki de kaybetmiş olmamız, çıkaracağımız dersler için daha iyi olmuştur. Şaka yapmıyorum. Milli takımda oynamak şaka değildir.’‘ dedi.

Kokoskov, dram yaratmaya gerek olmadığını belirtirken, şunları ifade etti:

”Ortada bir drama yok. Tokyo’ya gitmeyeceğiz. Bu turnuvanın sonucu nedeniyle kişisel olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Tokyo’ya giden uçakta yer ayırtmak için yeterince fedakarlık yapmadık. İsimler maçı oynamıyor, oraya gitmek için her şeyinizi vermelisiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir