TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan Henüz Ses Yok

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası finalinde İstanbul‘da Hırvatistan‘a kaybederek önümüzdeki yazı da pas geçen A Milli Takım‘da gözler TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu‘na çevrildi.

Hırvatistan yenilgisi sonrası ne başkanın ne de koçun ağzını bıçak açmadı. Ergin Ataman, basına hiçbir demeçte bulunmazken, Türkoğlu ise turnuva bitimiyle birlikte yapacağı açıklamayı askıya aldı.

– Eleştiri oklarının hedefinde

Hidayet Türkoğlu döneminde özellikle milli takımların gerileyen performansı eleştiri konusu olmaya başladı. Ufuk Sarıca, Orhun Ene ve Ergin Ataman üçlüsüyle çalışan yönetim, koç konusunda istikrarlı bir planlama yapamazken, devamlılık anlamında da sınıfta kaldı.

– İhale bu kez kime kalacak

Basketbol kulislerinde konuşulan ağırlıklı konulardan biri ise yaşanan başarısızlığın bu kez devşirmelere ihale edileceği ve gündemin böyle değiştirileceği yönünde. Federasyon yönetimi, hiçbir başarısızlıkta sorumluluk almazken, suçu ya koçlara ya da oyunculara atarak bir şekilde olayın içinden sıyrılıyor.

– İletişim eksikliği

Devşirme oyuncular konusunda yaşanan iletişim eksikliği bambaşka bir boyutta. Süreci iyi yönetemeyen, oyuncular ve kulüpleriyle bunu sağlıklı bir şekilde ilerletemeyen TBF’nin açıklamalarına, hem Fenerbahçe Beko hem Anadolu Efes cephesinden üst üste cevaplar gelmişti. TBF yönetiminin en baştan oyuncular ve kulüpleriyle doğru bir iletişim içinde olmaması, süreci bu noktaya kadar getirdi.

– Tepki büyüyor

Henüz hiçbir yetkilinin tek bir açıklama dahi yapmaması sosyal medyada da büyük tepki topladı. Birçok kişi, TBF’nin yapacağı açıklamayı merakla beklerken, yaşanan sessizlik daha büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir