Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde 3. Haftanın Programı

Türkiye Basketbol İkinci Ligi‘nde 3. hafta, 17 Kasım Cuma günü oynanacak tek karşılaşmayla başlayacak.

Ligde haftanın açılış maçında 17 Kasım Cuma günü saat 17.00’de Ege Üniversitesi Daçka’yla İstanbul Efendileri karşı karşıya gelecek.

Anadolu Efes’in gençleriyle ligde mücadele eden İstanbul Anka’da sezonun formda oyuncuları arasında yer alan 2005 doğumlu Kaan Berk Tarla, 19.5 sayı-2.5 ribaunt-4.0 asist-3.5 top çalma ortalaması yakaladı.

2007 jenerasyonunun en potansiyelli guardı olarak kabul edilen Kaan Onat ise 2 maçlık periyotta 10.0 sayı-4.0 asist-4.5 ribaunt-1.5 top çalma ortalaması tutturdu.

Ligin ilk 2 haftasında Çözüm Ankara’dan Efe Sert sayı (25.5), Nazilli’den Oğulcan Sevim asist (10.0), Orhangazi’den Uğurkan Çelebi ribaunt (13.0), Bordo Sportif’ten Mustafa Kırcalı blok (2.5) ve Akhisar’dan Murat Dere top çalma (4.5) kategorilerinde zirvede yer aldı.

Maç Programı

17 Kasım Cuma
17:00 Ege Üniveritesi Daçka-İstanbul Efendileri

18 Kasım Cumartesi
13:30 İBB Spor-Karşıyaka Belediyesi
14:00 Pizza Bulls CO Basket-Adana Sertaş
15:00 Karamürselbey-Teşvikiye
15:00 Effe Haznedar Doruk-Çorlu Belediyesi
15:00 Üsküdar Belediyesi-Aykanat Spor
15:30 Ayos Antalya-Vefa
16:00 Etimesgut Belediyesi-Eskişehir Birey Koleji
18:00 Nazilli Belediyespor-High Touch HT
18:00 Sakarya BBSK-Beylikdüzü Basketbol
19:00 Bersa-Akhisar Belediye

19 Kasım Pazar
15:00 İlkler Şehri Uşak-Net Değerleme Mavi Birlik
15:00 Konya BBSK-Nadir Gold İstanbul Basket
19:00 Çözüm Ankara Koleji-Orhangazi Gençlik

20 Kasım Pazartesi
18:00 İstanbul Anka-Yalova Acarspor
18:00 Gemlik Basketbol-Bordo Sportif RS

Puan Durumu

A Grubu
1. Pizza Bulls CO Basket 2-0
2. Ege Üniversitesi Daçka 2-0
3. İstanbul Efendileri 2-0
4. Yalova Acarspor 1-1
5. Adana Sertaş Spor 1-1
6. Net Değerleme Mavi Birlik 0-2
7. İlkler Şehri Uşak 0-2
8. İstanbul Anka Spor 0-2

B Grubu
1. Karamürselbey SK 2-0
2. Konya BBSK 2-0
3. Akhisar Belediye 2-0
4. Teşvikiye 1-1
5. Çözüm Ankara Koleji 1-1
6. Bersa 0-2
7. Nadir Gold İstanbul Basket 0-2
8. Orhangazi Gençlik 0-2

C Grubu
1. Nazilli Belediyespor 2-0
2. Üsküdar Belediyesi 2-0
3. Bordo Sportif RS 1-1
4. High Touch HT 1-1
5. Efee Haznedar Doruk 1-1
6. Çorlu Belediyesi 1-1
7. Aykanat Spor 0-2
8. Gemlik Basketbol 0-2

D Grubu
1. Sakarya BBSK 2-0
2. Ayos Antalya 2-0
3. Etimesgut Belediyesi 1-1
4. Karşıyaka Belediyesi 1-1
5. İBB Spor 1-1
6. Beylikdüzü Basketbol 1-1
7. Eskişehir Birey Koleji 0-2
8. Vefa 0-2

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir