U16 Türkiye Şampiyonası’nda 2. Gün Geride Kaldı

Edirne‘de 20-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen U16 Türkiye Şampiyonası‘nda 2. gün 4 grupta oynanan toplam 8 maçla birlikte geride kaldı.

Turnuvada 22 Mayıs’ta grup maçları tamamlanacak ve ardından 23 Mayıs’ta yükselme turu karşılaşmaları oynanacak. 24 Mayıs’ta çeyrek, 25 Mayıs’ta yarı final mücadeleleri olacak. Final karşılaşması ise 26 Mayıs’ta yapılacak.

U16 Türkiye Şampiyonası’nda toplu sonuçlar, maç programı, oluşan puan durumu ve istatistik liderleri:

Toplu Sonuçlar

Türk Telekom:47 Tofaş:63
Darüşşafaka:65 Beşiktaş:66
Antalya Gelişim:63 Bahçeşehir Koleji:52
Ege Asist:56 Fenerbahçe:60
Galatasaray:66 Karşıyaka:67
Gaziantep Gelişim:43 Anadolu Efes:100
Final Spor:67 Bursaspor:69
Petkim Spor:73 TED Ankara Kolejliler:53

Maç Programı

11:00 Anadolu Efes-TED Ankara Kolejliler
11:00 Beşiktaş-Fenerbahçe
13:15 Gaziantep Gençlik-Petkim Spor
13:15 Darüşşafaka-Ege Asist
15:30 Tofaş-Bahçeşehir Koleji
15:30 Karşıyaka-Bursaspor
17:45 Türk Telekom-Antalya Gençlik
17:45 Galatasaray-Final Spor

Puan Durumu

A Grubu
1. Tofaş 2-0
2. Antalya Gelişim 1-1
3. Türk Telekom 1-1
4. Bahçeşehir Koleji 0-2

B Grubu
1. Karşıyaka 2-0
2. Galatasaray 1-1
3. Bursaspor 1-1
4. Final Spor 0-2

C Grubu
1. Anadolu Efes 2-0
2. Petkim Spor 1-1
3. TED Ankara Kolejliler 1-1
4. Gaziantep Gençlik 0-2

D Grubu
1. Fenerbahçe 2-0
2. Beşiktaş 2-0
3. Ege Asist 0-2
4. Darüşşafaka 0-2

İstatistik Liderleri

Sayı
Yiğit Pınar (Ege Asist): 27.0
Kerem Tuncayengin (Türk Telekom): 25.0
Demir Polatdemir (Bursaspor): 19.5
Deniz Pulat (Petkim Spor): 19.5
Ömer Ege Ziyaettin (Fenerbahçe): 18.0

Asist
Uğur Gül (Antalya Gelişim): 6.5
Rüzgar Fenemen (Anadolu Efes): 6.0
Taha Ekmekcioğlu (Gaziantep Gelişim): 6.0
Kaya Saran (Darüşşafaka): 5.5
Pamir Süvari (Bahçeşehir Koleji): 5.5

Ribaunt
Mehmet Delibaş (Petkim Spor): 18.0
Erkin Kaş (Beşiktaş): 13.5
Ömer Alp Elitaş (Bursaspor): 13.0
Demir Polatdemir (Bursaspor): 12.0
Erdin Alex Koyun (Karşıyaka): 12.0

Top Çalma
Emirhan Yıldız (Antalya Gelişim): 4.0
Kerem Tuncayengin (Türk Telekom): 4.0
Yiğit Pınar (Ege Asist): 4.0
Ahmet Yasir Biçer (Darüşşafaka): 3.5
Deniz Pulat (Petkim Spor): 3.5

Blok
Berk Çatalay (Anadolu Efes): 4.5
Ahmet Yasir Biçer (Darüşşafaka): 2.5
Kerem Çorumlular (Tofaş): 2.0
Burak Taha Hasoğlu (Petkim Spor): 1.5
Erdin Alex Koyun (Karşıyaka): 1.5

Verimlilik
Kerem Tuncayengin (Türk Telekom): 24.5
Yiğit Pınar (Ege Asist): 23.0
Mehmet Delibaş (Petkim Spor): 21.0
Ahmet Yasir Biçer (Darüşşafaka): 21.0
Demir Polatdemir (Bursaspor): 19.5

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir